Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2017 17:51
galerie bylo to velké

Tenisová šou: Federer a Berdych hráli pod Karlovým mostem!

Zdroj: Nova Sport

Takovou okázalou událost Praha dlouho neviděla! Pod Karlovým mostem na jedné z lodí vyrostl tenisový kurt a kolemjdoucím se představil fenomenální Roger Federer! Co tam tenhle král bílého sportu dělal? Pinkal si s Tomášem Berdychem, aby zpropagoval blížící se Laver Cup!

Federer dorazil do Prahy v dopoledních hodinách a ihned zamířil na do centra za Tomášem Berdychem, kde si s ním zapinkal na připraveném kurtu ne jedné z lodí na Vltavě ve stínu Karlova mostu a pod Pražským hradem. Přitom si neopomněl s českou tenisovou jedničkou udělat "selfíčko", které sdílel fanouškům na svém twitterovém účtu.

Roger Federer si udělal selfie s Tomášem Berdychem
Zdroj: Twitter Roger Federer si udělal selfie s Tomášem Berdychem

"Byla zima, ale bylo to příjemné. Byla to skvělá příležitost, jak Rogerovi ukázat trochu Prahy. Z mostu nás sledovalo hodně lidí, hrát tenis pod Karlovým mostem je něco výjimečného," dodal Berdych.

111

GALERIE: Tenista Roger Federer přijel do Prahy

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Roger Federer v Praze - 6

Hodnocení:

Program pak pokračoval na Staroměstském náměstí, kde na švýcarského tenistu čekalo velké množství lidí.
 

"Když jsem známým říkal, že jedu do Prahy, říkali, že jsem šťastný muž," řekl s úsměvem Federer na pódiu uprostřed Staroměstského náměstí, kam se něj přišlo podívat několik tisíc fanoušků a kde nechyběl ani Berdych.


"Jsem rád, že jsem po dlouhé době zpět v Praze. Když jsem tu byl naposledy, sice jsme prohráli, ale Prahu mám moc rád, je to jedno z nejhezčích měst v Evropě," připomněl Federer, že v září 2007 hrál se Švýcary v Praze daviscupovou baráž, kterou čeští tenisté vyhráli 3:2.
 

"Tomáš mi vysvětlil, co se odehrává na nábřežích, ale samozřejmě Praha, to není jen Vltava. Proto se do Prahy vrátím. Chci co nejdřív vyzkoušet pivo, chci si užít město. Před deseti lety bohužel nebyl čas. Možná přijedu s rodinou a projdeme si Prahu," plánoval Federer.

ram, msl, ČTK TN.cz