Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2018
fotbal nastupující generace

Kdo je Leoš Vozihnoj? Sympaťák, co školil Spartu, sní i o Barceloně

Leoš Vozihnoj
Zdroj: Profimedia

Jmenuje se Leoš Vozihnoj a nejen díky barvitému českému jménu se stal hitem. Dát dva góly do sítě Sparty, na to musíte mít i talent. Mladík z druholigového Táborska a sympaťák, o kterého se budou prát holky, si v úterý řekl o pozornost. Kde se vůbec vzal a kam by to chtěl dotáhnout?

Byla to první příprava pro pražskou Spartu před jarní polovinou sezony. Trenér Andrea Stramaccioni se postavil ke střídačce a sledoval, jak si s nástrahami úvodního zápasu povede jeho tým. Jenže asi i zíral i na to, jak po půlhodině hry prohrává jeho Sparta 0:2! Vše měl na svědomí mladík s půvabným jménem.


„Pocit je to fantastický, nedá se to popsat,“ vypráví sedmnáctiletý talent Leoš Vozihnoj, který zakončoval dvě gólové akce jihočeského celku. „Ale zaplatím si to,“ přidal vzápětí.

Leoš Vozihnoj přijímá gratulace
Zdroj: facebook MAS Táborsko Leoš Vozihnoj přijímá gratulace

Góly to vlastně byly docela jednoduché. Mladičký pravý záložník uklízel míče do poloprázdné brány. „Prostě jsem stál, kde jsme měl být a kluci mě pochválili,“ říká. Diváci zápasu si ale museli i všimnout, jak v soubojích s Rumunem Bogdanem Vatajelu vůbec neztrácí, spíš naopak.


„Že jsem dal právě tady dva góly, to mě to hodně těší. Já jsem ve Spartě byl, jako menší kluk. Ale bylo to spousta cestování a prostě jsem na to byl malý,“ vzpomíná na dobu před šesti lety. Možná právě v přípravě s týmem z Letné o sobě dal zase vědět.

Leoš Vozihnoj a Bogdan Vatajelu
Zdroj: facebook MAS Táborsko Leoš Vozihnoj a Bogdan Vatajelu

Leoš Vozihnoj s fotbalem začínal ve Spartaku Sezimovo Ústí a v 11 letech to zkusil právě ve slavném klubu. Nebylo to zlé, ale pro menšího kluka hodně náročné. A tak se po roce vrátil na jih. „Teď to beru jako správný krok, budu se prát o místo v týmu ve druhé lize, chtěl bych se podívat do A týmu, časem snad do první ligy,“ vypráví.


Ale sny jsou samozřejmě ještě větší. „Chtěl bych si zahrát Ligu mistrů a v zahraničí španělskou ligu. Můj oblíbený klub je Barcelona,“ vypráví bezelstně.

Leoš Vozihnoj vs. Bogdan Vatajelu
Zdroj: facebook MAS Táborsko Leoš Vozihnoj vs. Bogdan Vatajelu

První krok k velkému cíli už udělal. Sparta není bezvýznamný klub a Leoš Vozihnoj využil příležitosti na sto procent. „Lidi mi psali, gratulovali, že jsou pyšní. I když škoda, že jsme nakonec dostali 7 gólů. Druhý poločas nebyl zrovna nej, umíme zahrát líp,“ ví mladík z jhu Čech.


Zvyká si už i na to, že lidé dávají k dobrému jeho hodně netradiční a jadrné české jméno. „Dřív se lidé smáli a já se s nimi zasmál také. Pak to utichlo, všichni si zvykli. Ale máte pravdu, teď to začalo zase,“ usmívá se. Leoš Vozihnoj ale může být nad věcí. Ty dva góly Spartě mu otevřely možnosti.

mm TN.cz