Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2017
fair play to se nevidí

Tenhle borec zaslouží potlesk: Nařízenou penaltu sám hráč odmítl!

Felix Bastians
Zdroj: Profimedia
Felix Bastians leží na zemi, penaltu ale nakonec sám zrušil

K málo vídanému gestu fair play došlo v utkání druhé německé bundesligy mezi Darmstadtem a Bochumí. Rozhodčí sice nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího týmu, ale kapitán hostí penaltu odmítl. Přiznal totiž, že byla nařízena neprávem.

Situace se navíc udála za nepříznivého stavu 0:1 z pohledu Bochumi. Hosté tedy mohli v 63. minuty z případné penalty skóre vyrovnat. To však odmítl Felix Bastians, který v druholigovém německém celku nosí kapitánskou pásku.
 

Ten upadl ve vápně a hlavní sudí ukázal na značku pokutového kopu. Domácí fotbalisté však začali protestovat, a tak si rozhodčí šel vyslechnout přímo hlavního aktéra situace. A ten udělal něco, co by zřejmě mnoho fotbalistů nedokázalo. "Zeptal se mě, zda se mě soupeř dotkl, k čemuž nedošlo. A on správně penaltu odvolal," vyprávěl po utkání, jak probíhala komunikace mezi jím a hlavním arbitrem.
 

Jeho gesto ocenil i kouč domácích Torsten Frings. "Hluboce před ním smekám. Tohle se v profesionálním fotbale jen tak nevidí," uznale okomentoval situaci.
 

"Jsou to dospělí lidé a měli by ukázat, že mají charakter," řekl trenér Bochumi Ismail Atalan. "Většina by něco podobného udělala za rozhodnutého stavu, ne v této situaci," poukázal na to, že Bochum v inkriminované chvíli prohrávala.
 

Fotbalisté Bochumi ale nakonec mohli mít dobrý pocit nejen z gesta fair play, ale i z bodů. V poslední desetiminutovce totiž utkání otočili díky brankám Diamantokose a Kruseho a vyhráli 2:1.

msl TN.cz