Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 8. 2017
video auckland darts masters

Tažení mladíka Cadbyho nezastavil ani Taylor! Skončilo až ve finále

Corey Cadby
Zdroj: Profimedia

Svůj životní turnaj odehrál v novozélandském Aucklandu Corey Cadby. Teprve dvaadvacetiletý šipkař se nezalekl v semifinále ani legendárního Phila Taylor a prošel až do finále. Tam už ale byl soupeř nad jeho síly.

Nejdřív šokoval první den turnaje, kdy odklidil z cesty favorizovaného Petera Wrighta. Ve druhém kole si pak poradil s Michaelem Smithem a šipkařští fanoušci s napětím očekávali, jak si povede proti legendárnímu Philu Taylorovi.

 

A dvaadvacetiletý juniorský mistr světa si vedl znamenitě. Hned v úvodu si vypracoval náskok 3:0 a odstup si udržovala až do desátého legu, kdy dovolil Taylorovi srovnat. Třinácté kolo pro něj přineslo další brejk, který následně potvrdil a vedl 8:6. Rozhodnout mohl za stavu 10:8, ale to ještě možná neunesl tíhu velkého okamžiku. Vše si ale vynahradil vzápětí při servisu zkušeného soupeře, když předvedl zavření na 103, své nejvyšší v zápase.
 

Stal se tak vůbec jediným šipkařem, který má kladnou bilanci s Taylorem. Ze tří vzájemných zápasů totiž vyhrál druhý.

Na vyvrcholení zápasu Cadby vs. Taylor se podívejte zde:

Finálovým rivalem mu byl v australském derby Kyle Anderson, jenž přehrál 11:4 Jamese Wadea. A byl to boj o trofej jak má být. Cadby si v něm opět v úvodu vypracoval tříbodový náskok, ovšem opět o něj přišel, tentokráte už v osmém legu.

Soupeři se pak dorovnávali až do dvacátého kola. Bylo tak jasné, že dramatický finálový duel najde rozuzlení až v maximálním možném počtu legů. Na podání šel Cadby, ale od počátku ztrácel. Do hry se vrátil ke konci stočtyřicítkou, ale to už bylo příliš pozdě. Anderson hned vzápětí totiž finále ukončil.

msl TN.cz