Aktualizováno 26.9. 2015 17:58
nhl moc si nepomohl

Utekl z kempu a naštval šéfy: Teď si zahraje akorát pivní ligu!

Mikael Wikstrand
Zdroj: profimedia.cz
Mikael Wikstrand

Těžko říct, co tím zamýšlel, každopádně si dost možná zkomplikoval cestu do slavné NHL. Obránce Mikael Wikstrand opustil bez dovolení kemp ottawských Senators a vrátil do rodného Švédska. Není překvapením, že tím pořádně naštval své šéfy.

Nadějný jednadvacetiletý hokejista se zkrátka rozhodl, že odjede. A také odjel. Pravděpodobně se mu nelíbilo, že vedení Senators ho chtělo poslat na farmu do Binghamtonu, kde měl začít sezonu v AHL a čekat na svou šanci.


"Odjel, aniž by o tom dal někomu vědět. Až když byl na letišti, tak mého asistenta Randyho Leea," řeků generální manažer Senators Bryan Murray. Wikstrand se sice vrátil do Švédska, ale hrát tam nemůže. "Hráče jsme suspendovali a může hrát akorát tak v pivní lize. Nebo dělat prodavače v potravinách," doplnil Murray.Pokud se chce urostlý bek ještě vrátit k hokeji, nezbývá mu nic jiného, než se vrátit do zámoří. A to co nejdříve.


Wikstranda Ottawa draftovala už v roce 2012, o dva roky později s ním podepsala nováčkovskou smlouvu, ale vedení klubu mu dovolilo odehrát minulou sezonu ještě ve Frölundě. A nevedl si vůbec zle - ve 46 zápasech si připsal 20 bodů ta pět gólů a 15 asistencí. 

TN.cz