Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 2. 2017
Těžký pád

Takovou diagnózu nechtěla slyšet: Gutové skončila sezona! VIDEO

V posledních dnech je to na lyžařských tratích samý těžký pád. Záchranáři i letecká služba se rozhodně nenudí. Bohužel, teď se na tuto smutnou listinu dostala i druhá žena průběžného pořadí Světového poháru Lara Gutová.

Švýcarská lyžařka Lara Gutová byla po pádu při přípravě na kombinační slalom na mistrovství světa ve Svatém Mořici převezena letecky do nemocnice. Tam ji lékaři diagnostikovali velmi těžké zranění - natržený přední zkřížený vaz a poškozený meniskus. "Sezona pro vás skončila," uslyšela.

 

 

Alespoň trochu pozitivnější je zpráva, že ještě není rozhodnuto o tom, že se bude muset podrobit operaci. O další léčbě se teprve rozhodne. Jistě, že je pro Gutovou teď nejpřednější zdraví. Nicméně se po jejím pádu zvýšily šance Američanky Mikaely Shiffrinové na zisk velkého glóbu. Včera utrpěl těžká zranění také například Olivier Jenot na Super-G.

 

 

V tomto týdnu si také rakouská lyžařka Mirjam Puchnerová při tréninku ve Svatém Mořici po pádu přivodila dvojitou zlomeninu nohy a rovněž pro ni musel přiletět vrtulník!

 

lju TN.cz