Aktualizováno 14.1. 2018 19:58
hokej Na marodce

Odchod Jágra? Klub ho zařadil na listinu zraněných hráčů

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Hokejoví fanoušci netrpělivě vyhlížejí informace o tom, zda legendární útočník Jaromír Jágr setrvá v Calgary nebo se vrátí hrát do Evropy. Vedení klubu z Alberty ale nic takového zatím neoznámilo. Místo toho zařadilo rodáka z Kladna na seznam zraněných hráčů, a to zpětně od 31. prosince.

Jágr je od Silvestra mimo sestavu a hlavním důvodem je vleklé zranění v dolní části těla, přičemž nejčastěji se spekuluje o kolenu. Překonání rekordu v počtu odehraných zápasů v NHL je tak ve vysokém ohrožení, navíc se otevřeně mluví o tom, že s ním Calgary už nepočítá.


V úvahu prý připadá návrat do Evropy, zpět do ruské KHL se ale Jágrovi podle všeho nechce. Mnohem reálněji se jeví návrat proslulého hokejisty do Kladna, které sám vlastní.


"Jardův návrat by byla velká událost pro Kladno a zároveň pro Českou republiku. Zdejší fanoušci by byli nadšení, hodně by nám pomohl v bojích o návrat do extraligy. Jakou variantu však zvolí, to ví zatím jen on sám,“ řekl pro Nova Sport Jiří Kalla, synovec Jágra.


Ať už to s hokejovou megastar dopadne jakkoli, Calgary prý jeho angažování v žádném případě nelituje. "Kdybychom mohli vrátit čas, tak ten experiment s Jágrem učiníme znovu," uvedl pro kanadskou televizní stanici Sportsnet prezident Flames Brian Burke s tím, že k české hokejové ikoně cítí obří respekt.
 

fre TN.cz