Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.9. 2016 17:01
video krásné gesto

Pravý šampión! Buffon se zastal soupeře před vlastními fanoušky

Gigi Buffon
Zdroj: isifa.com
Gigi Buffon

Gianluigi Buffon ukázal, že je nejen jedním z nejlepších brankářů světa, ale i stoprocentní profesionál a fair play mu není cizí. Aby se zastal soupeře, neváhal totiž zpražit fanoušky vlastního týmu. Co se přihodilo?

Itálie v přípravném utkání na kvalifikaci o mistrovství světa hostila Francii. Základní jedenáctky obou celků už byly nastoupeny na trávníku a stadionem v Bari začaly znít první tóny Marseillaisy, hymny hostujícího výběru.
 

Jenže přišlo něco, co se ani náhodou neslučuje s dobrým vychováním. Část italských fanoušků začala do národní francouzské písně bučet a pískat. A to nenechalo klidným právě Buffona.
 

Zkušený gólman neváhal a nepřátelsky se chovající domácí příznivce ukázkově zpražil. Zvedl ruce nad hlavu a začal hostující hymně tleskat, rázem se k němu připojili nejen spoluhráči, ale i diváci na stadionu a přehlušili rušící individua.

Jeho gesto ocenil dokonce i prezident FIFA Gianni Infantino. "Byl jsem ohromen tím, že když někteří idioti začali pískat při francouzské hymně, Buffon začal tleskat a k němu se přidal celý stadion," řekl funkcionář pro L´Equipe. "Bylo to velké vítězství civilizace nad ignorancí. Buffon je příkladem pro všechny," dodal.

msl TN.cz