Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 8. 2017
Box

Tajné znaky na rukavicích Floyda a Conora? Toto je jejich význam!

Floyd Mayweather vs. Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Floyd Mayweather vs. Conor McGregor

Také jste postřehli během včerejšího boxerského souboje mezi Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem fixou napsaná písmena na rukavicích obou borců a ptáte se, jaký je jejich význam? Už vás to dál v hlavě vrtat nemusí, v tomto článku najdete odpověď.

Pokud box sledujete, je pro vás odpověď na tuto otázku hračka. Jestli jste však koukali na včerejší duel ze zvědavosti a jste jen příležitostným divákem boxerských zápasů, možná si do teď říkáte, co to vlastně Floyd Mayweather a Conor McGregor měli napsáno na svých rukavicích.

 


Rukavice jsou na zápěstí omotány páskou a na té je jen fixou napsáno NSAC. Že by nějaké iniciály slavných boxerů? Nebo členů rodiny pro štěstí? Ani to, ani ono. Zkratka NSAC = Nevada State Athletic Commission, v překladu tedy Státní sportovní komise státu Nevada.

 


Možná už tušíte, že za písmeny není víc, než jen to, že rukavice prošly předzápasovou kontrolou zmíněné komise. Conor i Floyd měli v zápase netradičně 8uncové rukavice. V této váhové kategorii (155 liber - 70 kilogramů) se běžně boxuje v 10uncových rukavicích (0,274 kg).

lju TN.cz