Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2017 16:48
fotbal Velký přestup

Slovenský supertalent si zahraje proti Messimu, Slavii dal košem!

Stanislav Lobotka
Zdroj: Profimedia
Stanislav Lobotka

Hlavně výkony na evropském juniorském šampionátu v Polsku pasovaly slovenského střední záložníka Stanislava Lobotku do role přestupového terče velkoklubů. Ve frontě na služby 22letého záložníka stála dlouho první pražská Slavia, ale mladý talent dal nakonec přednost Celtě Vigo.

Slovenský středopolař na sebe upoutal pozornost nejen v dresu reprezentace, ale také v červeném trikotu Nordsjællandu, kde se stal za dva roky tahounem celé základní jedenáctky. Odchovanec už má za sebou i půlroční štaci v Ajaxu Amsterdam.

O jeho služby se také intenzivně zajímal český mistr Slavia Praha."Určitě je něco jiného bojovat v Česku o titul, než hrát v Dánsku střed tabulky. Slavia je dobrá adresa," prohlásil po reprezentačním účinkování v Polsku Lobotka. Přestupu do HET Ligy by se rozhodně nebránil, ale pak na stůl přistálo něco, co se neodmítá.

Do Španělska přestupuje Lobotka za 5 milionů eur (asi 130 milionů korun) a podle smlouvy vydrží v galicijském klubu 5 let. "Lobotka přinese do našeho středu pole dynamiku, kvalitu, inteligenci a fyzické nasazení," napsala účastník La Ligy na své oficiální stránky.

Lobotka se do Španělska podle svých slov také těší a do výzvy jde naprosto vez nervů, i když na něj bude v sezoně hrát třeba Iniesta nebo Modrič.

 

dm TN.cz