Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2017 14:28
video byla to předtucha?

To je svah, kde se zabil Poisson. Jeho smrt možná předpověděli

Pohled na sjezdovku v Nakisce
Zdroj: Instagram
Pohled na sjezdovku v Nakisce

Francouzský lyžař David Poisson zemřel v pondělí na svahu sjezdovky v kanadské Nakisce. Smrt jedné z výrazných osobností Světového poháru je stále tématem. Je vůbec možné, že bronzový medailista z MS 2013 proletěl dvě záchranné sítě?

Stala se obrovská tragédie, které možná nešlo zabránit. Poisson vždy jezdil na hranici risku, v kariéře měl několik vážných pádů, které ale pokaždé skončily šťastně. Ten v Nakisce byl ale fatální.

David Poisson
Zdroj: Instagram David Poisson

A ač se to zdá děsivé, David Poisson možná svůj pád v nějaké divné předtuše předpověděl. Přesně před rokem, 14. listopadu 2016 zveřejnil na instagramu humorné video s rozfázovaným pádem právě ze svahu sjezdovky v Nakisce.

 

#mannequinchallenge #attakingcroissant #timetoplay

Příspěvek sdílený David Poisson (@davpoisson),

Série snímků, které společně vytvořili členové francouzské reprezentace sjezdařů pro tehdy populární sérii Mannequine Challenge, končí právě v záchranné síti… 364 dnů poté se ale stala věc, která děsí. Poisson vyletěl do lesa a zemřel.


Francouzskému sjezdaři se zasekla hrana lyže ve 100 kilometrové rychlosti. Nedokázal na to reagovat, projel dvě záchranné sítě a narazil do stromu. Záchranáři nakonec odvolali i helikoptéru, která měla dorazit s rychlou pomocí. Poisson byl mrtvý na místě.

Poblíž místa neštěstí byli i švýcarští sjezdaři, kteří trénovali na stejné sjezdovce. Beat Feuz a Marc Gisin dokonce 45 minut před inkriminovaným incidentem pořídili fotku s pohledem na celou sjezdovku v Nakisce.

Beat Feuz a jeho post 15 minut před pádem Poissona
Zdroj: Instagram Beat Feuz a jeho post 15 minut před pádem Poissona

Byl to nádherný pohled. Bohužel, hodinu poté už i Švýcaři ze sjezdovky odjížděli. Zpráva o smrti rivala je zdrtila.

„Jsme v pořádku, ale rozhodli jsme se pro okamžitou změnu místa tréninku. Je to lepší vzhledem k k tomu, co vše se tu událo,“ sdělil šéftrenér švýcarského týmu Tom Stauffer.
David Poisson se svým synem
Zdroj: Instagram David Poisson se svým synem

Tragédie je o to smutnější, že rodinu Poissonových postihla další smrt v několika dnech. Dva týdny před smrtí Davida zemřel jeho otec. Francouzský sjezdař byl tátou malého chlapečka, kterému byl nedávno rok a půl.

ram TN.cz