Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.3. 2016 15:19
přestup to dává smysl

Tady je 6 důvodů, proč by měl Manchester United koupit Zlatana

Zlatan Ibrahimovic
Zdroj: Twitter

Přestupové okno se sice otevře až za necelé tři měsíce, ale fanoušci Manchesteru United už mají jasno, koho by mělo vedení na Old Trafford přivést. Pokud se naplní očekávané spekulace, že na konci sezóny tým převezme portugalský kouč José Mourinho, bude se nejspíš měnit i sestava na hřišti. A právě jedním z nejvíce skloňovaných jmen, které by mělo pomoci získat Rudým ďáblům zpět jejich zašlou slávu, je švédský "zabiják" Zlatan Ibrahimovič.

Ibrahimovič se momentálně těší ze čtvrtého ligového titulu v řadě, který vybojoval společně s fotbalisty Paris St. Germain. V souvislosti s jeho úspěchy nejen ve francouzské lize, ale především v Lize mistrů, kolují neustálé spekulace o tom, který evropský velkoklub uloví švédký klenot do svých řad.

 

Ve hře je Real Madrid, ale Zlatan si už ve Španělsku zahrál v dresu Barcelony, takže není moc pravděpodobné, že by ho to táhlo zpět do La Ligy.

 

 

Mnohem pravděpodobnější se zdá, že by zamířil do anglické Premier League, kde se jako nejvážnější kandidát jeví Manchester United. Důvodů je několik, ale zde je šest nejzásadnějších:

 

1. Je to střelec, který dává hodně gólů, což je přesně věc, která v letošní sezoně Manchesteru chybí. Jejich střelecká produktivita je nejhorší za posledních 62 sezon!

Zlatan Ibrahimovic
Zdroj: Twitter

 

2. Byl by "učitelem" pro mladičkého Anthonyho Martiala. Francouz přišel za velké peníze a s velkým očekáváním a zkušený Zlatan přesně ví, jak se vypořádat s tlakem vedení klubu a fanoušků.

Anthony Martial
Zdroj: Twitter

 

3. Konečně by se dočkal spolupráce s José Mourinhem. Ve své autobiografii Ibrahimovič přiznal, jak moc portugalského trenéra obdivuje. Dokonce by podle vlastních slov neváhal pro Mourinha položit vlastní život!

 

 

4. "Švédský efekt" nebo-li efekt Henrika Larssona. Vzpomínáte na sezonu 2006/2007, když na Old Trafford přišel čtyřiatřicetiletý Švéd? Tehdy pomohl Larsson Rudým ďáblům vybojovat titul a jeho zkušenosti si nemohl Sir Alex Ferguson vynachválit.

Henrik Larsson
Zdroj: Twitter

 

5. Je podobný Ericu Cantonovi. V klubu jako je Manchester United v součanosti chybí výrazná osobnost. Někdo, kdo v zoufalé situaci zburcuje tým a dokáže hráče nabudit. Přesně takovou osobností je i švédský "Ibra".

Eric Cantona
Zdroj: Twitter

 

6. Je s ním legrace. Dokáže si udělat legraci nejen ze spoluhráčů, nebo realizačního týmu, ale i sám ze sebe. Vždy je lepší, když novinové titulky plní veselé historky z kabiny velkoklubu, než podrobné analýzy nezdarů či milostné eskapády hráčů.

Zlatan Ibrahimovic
Zdroj: Twitter

mm TN.cz