Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.5. 2017 17:06
video nehoda pod vlivem

Kde fotbalista Čermák boural? Ve dne se tam smí jen padesátkou

Zdroj: TN.cz

Fotbalista Aleš Čermák boural v noci na neděli kousek za Prahou. Po nabytí vědomí nadýchal policistům podle informací AKTU.cz 1,5 promile. Jak to na místě nehody vypadá?

Sparťanský záložník boural se svou sportovní Octavií RS jen pár set metrů za hranicemi hlavního města. Po opuštění pražského Suchdola jel po silnici číslo 241 směrem k Horoměřicím. A hned první zatáčka za Suchdolem se mu stala málem osudná.

15

GALERIE: Místo nehody fotbalisty Čermáka

Zdroj: TN.cz

Místo nehody fotbalisty Čermáka - 1

Hodnocení:

Ještě před levotočivou zatáčkou se nachází příkazová značka omezující rychlost na 50 kilometrů v hodině. To kvůli cyklotrase, která hned za zatáčkou silnici křižuje. Platnost padesátky je ale jen od šesti hodin ráno do desáté večerní. V době, kdy se tudy hnal Aleš Čermák, zde platila tedy regulérní devadesátka. Sparťanský záložník ale musel jet zřejmě ještě rychleji.

 

Ve výjezdu ze zatáčky vyletěl fotbalista se svým vozem do svodidel, která ho odrazila do protisměru. Vůz se zastavil o strom na druhé straně vozovky až o dlouhých 50 metrů dál. Svodidla jsou v místě střetu povalená a místo, kde opilý sportovec se svým autem skončil, je ohořelé a pokryté troskami totálně zničené škodovky.

Jen díky rychlé pomoci svědků nehody mladý fotbalista v autě neuhořel. Z bězvědomí se měl totiž probrat až v sanitce. V současné době je dle slov jeho manažera při vědomí a mimo ohrožení života.

 

Aleš Čermák je odchovancem letenského klubu, ale několik sezon hostoval ve Vltavínu, Hradci králové a i v Mladé Boleslavi. Až v poseldní sezoně dostal v dresu Sparty šanci i v A týmu. V lize odehrál 17 zápasů a dal jeden gól, zasáhl i do bojů o Ligu mistrů a následně v Evropské lize. Od svých 15 let patřil do mládežnických výběrů České reprezentace.

TN.cz