Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 5. 2017
fotbal špatná taktika?

Světová rarita! Nejlepší obrana v lize nestačí, italský tým sestupuje

Gennaro Gattuso
Zdroj: Profimedia

K opravdu nevídané věci se nezadržitelně schyluje v Itálii. V tamní druhé lize totiž spěje k sestupu tým, který se může chlubit nejlepší obranou. Neúspěch se dává za vinu trenérovi, kterým není nikdo jiný než italská legenda Genarro Gattuso.

Italský fotbal je propracovanou defenzivou znám odnepaměti, ovšem nic se nemá přehánět. Někdejší italský reprezentant, který v současnosti trénuje fotbalisty Pisy, to totiž dovedl do krajnosti.
 

A jeho svěřence to bude velmi pravděpodobně stát účast v soutěži. Jeho tým má s přehledem nejlepší obranu v soutěži, když v devětatřiceti zápasech inkasoval pouhých 29 gólů. Jenže místo aby byli jeho fanoušci šťastní, jsou v opačné náladě. Na kontě vstřelených branek totiž svítí číslo dvaadvacet, co je ale hlavní, Pisa se nachází na předposledním místě, plných devět bodů od příčky zaručující alespoň baráž o záchranu. A to do konce soutěže zbývají pouhá dvě kola, byť Pisa má k dobru pondělní dohrávku.

Italové to dávají za vinu právě Gattusovi, který praktikuje velmi defenzivní styl. Když se pak podíváte do výsledků, najdete hned devět utkání, v nichž diváci marně čekali na gól, patnáctkrát pak padla jediná branka. Pouze čtyři zápasy pak přinesly alespoň tři přesné trefy.

 

msl TN.cz