Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.9. 2015 12:56
doping jak to dopadne?

Letitý světový rekord v ohrožení! Britka Radcliffová doping odmítá

Britskou atletikou hýbe kauza Pauly Radcliffové, která dodnes drží ženský světový rekord v maratonu (2:15:25). Deník The Sunday Times vydal článek, ve kterém informoval o "podivných hodnotách" krevních testů u bristkých atletů.

Světová atletika nezažívá úplně klidné období a skandál hýbe i britskými vodami. Podle Sunday Times jsou mezi atlety, jejichž krevní testy za období 2001 až 2012 vykazovaly podivné hodnoty, i Britové.

Mezi sportovci, kteří byli prakticky obviněni z dopingu, figuruje i jméno „nejlepšího britského atleta“, kterým není nikdo jiný než světová rekordmanka a mistryně světa v maratonu Paula Radcliffová.

 

Poslanec a člen komise pro sport Jesse Norman dokonce tvrdí, že dopovali všichni medailisté Londýnského maratonu z roku 2005.

 

 

Radcliffová veškerá obvinění kategoricky odmítla. "Moje jméno bylo poškozeno, a přestože jde o křivé obvinění, už se mi nikdy nepodaří ho zcela očistit," postěžovala si jedna z nejvýraznějších postav britské atletiky.

 

Paula Radcliffová zaběhla v Londýně světový maratonský rekord
Zdroj: Twitter.com

 

Zároveň Radcliffová vyjádřila své rozhořčení nad deníkem Sunday Times, který napsal, že "nejlepší britská atletka" byla zapletena do skandálu krevních testů zhruba pěti tisíc atletů mezi lety 2001 a 2012.

 

Obsáhlé čtyřstránkové vyjádření zveřejnila Radcliffová na svém webu.

Naštvaná je pochopitelně i na deník The Sunday Times, který výslovně napsal, že „nejlepší britská atletka byla zapletena do skandálu s krevními testy, který se netýká jen britských sportovců, ale celkem pěti tisíc atletů".

Stín podezření mimochodem padl i na některé české sportovce.

Stane se z Radcliffové druhý „Lance Armstrong“, nebo je obvinění, které bylo proti rekordmance vzneseno, skutečně křivé?

 

TN.cz