Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2017 23:11
nova sport world cup of darts

Světové šipky patří Nizozemcům! Smetli Anglii, pak si dali Wales!

Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld
Zdroj: Nova Sport

Šampiónem World Cup of Darts jsou pro rok 2017 Nizozemci. Dvojice Michael van Gerwen/Raymond van Barneveld, která v prvním kole přehrála houževnaté Čechy, nejprve zdolala svého loňského finálového přemožitele z Anglie, ve finále pak ve čtyřzápasovém střetnutí přehrála Wales.

Semifinálové boje rozehrála dvojice pro někoho možná překvapivých účastníků. Proti sobě se postavili šipkaři Belgie a Walesu. Kim Huybrechts čelil na začátek Gerwynu Priceovi. A právě Velšan předvedl na úvod vysoké zavření na 105 a poslal svůj tým do vedení, které vzápětí navýšil, když si pomohl první stoosmdesátkou v zápase. Ještě o třináct více ale dokázal chvíli na to zavřít Huybrechts a vrátil se do zápasu.
 

Čtvrtý leg byl však jasně v režii Velšana, který tak mohl při svém servisu rozhodnout, ale situaci nezvládl, když Huybrechtsovi na snížení stačilo jen jedenáct šipek. Šanci na vyrovnání ale propásl, prohrál 2:4 a naději musel zachraňovat jeho bratr Ronny.

Ten ale s Markem Websterem dopadl velmi podobně. Velšan ovládl první dva legy, a byť pak Huybrechts snížil, po dalších patnácti šipkác z ruky Webstera, v nichž se skrývala i jedna stoosmdesátka, měl zase ztrátu dva body. Navzdory tomu, že se v pátém legu více, než je zdrávo, trápil při zavírání, dokázal ji ještě zmírnit, šestý leg už ale šel opět za Websterem a proměnil Belgičany v pouhé diváky finálového střetnutí.
 

Pak už byla na řadě repríza loňského finále, Angličané a Nizozemci na sebe ovšem tentokrát narazili už o kolo dříve.

msl TN.cz