Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.11. 2017 20:36
tenis pohřeb v brně

Česko plakalo pro Novotnou. Na pohřbu mluvila i zdrcená Kvitová

Zdroj: TV Nova

Minulý týden otřásla sportovní svět zpráva o smrti české tenistky Jany Novotné, která ve svých 49 letech podlehla rakovině. Dnes se s wimbledonskou vítězkou rozloučila její rodina, přátelé ale například i Petra Kvitová, Jan Kodeš, nebo bývalá parťačka Helena Suková.

Přesně 19. listopadu 2017 prohrála Jana Novotná boj s rakovinou, bylo jí 49 let. Během své kariéry vyhrála na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře.

 

Petra Kvitová se přišla rozloučit s Janou Novotnou:Helena Suková na pohřbu bývalé parťačky Jany Novotné:
 

 

AKTUÁLNÍ FOTKY ZE SMUTEČNÍHO OBŘADU:
 

132

GALERIE: Rozloučení s Janou Novotnou

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Rodina Jany Novotné na pohřbu a blízcí

Hodnocení:


 

Jednou slavila triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho grandslamového vavřínu z dvouhry získala dalších dvanáct ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

 

V žebříčku byla nejvýše postavena jako druhá ve dvouhře a v roce 1990 byla dokonce jedničkou ve čtyřhře. Byla také bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala stříbro ve čtyřhře s Helenou Sukovou, s kterou byly druhé i v Soulu 1988.

 

16

GALERIE: Zemřela česká vítězka Wimbledonu Jana Novotná

Zdroj: Profimedia

Jana Novotná

Hodnocení:

 

„Jana Novotná byla statečná, odvážná a milá dáma s nádherným smyslem pro humor. Všechny mé pocity jsou teď s její rodinou. Wimbledon bez ní už nebude stejný,“ řekla o Novotné zdrcená vévodkyně z Kentu Katharine Lucy Mary.

mm TN.cz