Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 8. 2017
Fenomén Konec kariéry

Svět se klaní Boltovi: Pogba udělal karikaturu, mnohým bude chybět!

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia / instagram
Usain Bolt

O Usainovi Boltovi se bude psát ještě dlouho. Sprinterský král se na včerejší stovce na atletickém mistrovství světa v Londýně rozloučil s individuálními závody, ukončí totiž svou kariéru. Za to, co ve svém sportovním životě dokázal, se mu klaní fanoušci, ale i sportovní hvězdy.

Asi nejoriginálnější gratulaci vyrobil Paul Pogba. Obrázek, omalovánky či karikatura, pod tímto názvem už to fanoušci Bolta v zahraničí dobře znají. Na ní jsou oba sportovci s tím, že Pogba lanaří smlouvou a dresem Bolta do organizace United.

 

"Udělal jsi milióny fanoušků šťastnými a udělal jsi jim úsměv na tváři, jsi pro každého příkladem. Děkuji ti Usaine," napsal zase do příspěvku fotbalová hvězda Paulo Dybala.

 

16

GALERIE: Svět se klaní Boltovi: Pogba udělal omalovánky, mnohým bude chybět!

Zdroj: Profimedia / instagram

Usain Bolt

Hodnocení:

 

"Ten start mě zabíjí. Normálně se s každým dalším během zlepšuje, ale tentokrát se dohromady nedal. A to mě položilo," prohlásil Bolt. "Bylo to těžké, trochu stresující. Ale stejně jako na jiných šampionátech jsem se snažil, jak se dalo," uvedl držitel nejlepšího času všech dob 9,58 sekundy z mistrovství světa v Berlíně v roce 2009.

 

 

Gatlin si vylepšil letošní maximum na 9,92 a stal se v 35 letech nejstarším mistrem světa na stovce. Titul na královské sprinterské trati vybojoval už v roce 2005 v Helsinkách, nyní se dočkal druhého.

 

V očích se mu po doběhu zaleskly slzy, ale vítězné kolo si neužil. Od zaplněných ochozů londýnského stadionu se totiž dočkal pouze bučení, které ho kvůli dopingové minulosti provázelo při každém představování. Oba Američané plochu rychle opustili a čestné kolo obcházel Bolt, jehož jméno ochozy skandovaly. Ačkoliv byl dnes poražený, pouze Jamajčan mával fanouškům, děkoval jim za přízeň a ukazoval své typické gesto. Pro diváky Bolt zůstal králem.

 

 

"Tohle je úžasné místo, moc si těch lidí cením. Bylo to úžasné. Jsem jenom zklamaný, že jsem jim nepředvedl víc, ale tak to někdy chodí. Celé ty roky byla jejich podpora mimořádná," pochvaloval si Bolt londýnské publikům, před kterým získal v roce 2012 tři ze svých osmi zlatých olympijských medailí. Na šampionátu by měl běžet ještě štafetu na 4x100 metrů.

lju, ČTK TN.cz