Publikováno 12. 2. 2018
Neuvěřitelné Velký bojovník

Svět obdivuje hrdinu ze ZOH 2018: Málem se zabil, teď si užívá bronz!

Mark McMorris
Zdroj: Instagram/Profimedia
Mark McMorris

Až se bude po olympiádě bilancovat a budou se pomyslně oceňovat největší hrdinové Her, jedním z kandidátů na vítězství bude snowboardista Mark McMorris. Ten před rokem ve volné jízdě vlétl do stromu, přivodil si těžká zranění a bojoval o život. Teď si v Pchjongčchangu užívá vyhraný bronz.

Zlomená čelist, zlomená levá paže a pánev, natržená slezina, polámaná žebra a kolaps plic. Všechno tohle musel čtyřiadvacetiletý Mark McMorris vytrpět před necelým rokem. V březnu se svým bratrem Craigem jel volnou jízdu. Nezvládl však skok a vletěl do stromu. Byl to okamžik, při kterém mohl přijít o život.

 

Nejen, že se McMorris ze všech zdravotních problémů dostal, stihl se ale vrátit do vynikající formy a odjel na olympiádu do Pchjongčchangu. Tam včera obhájil bronz ze Soči ve slopestylu. "Je to mimořádný pocit stát zase na tomhle pódiu po tom všem," radoval se po vydařeném závodě.

 

Mark McMorris
Zdroj: Instagram

 

Jeho příběh teď píší média po celém světě a fanoušci ho obdivují, jako velkého hrdinu. Aby také ne. Když se někdo podíval v březnu na fotku, kdy mladý Kanaďan bezvládně leží na lůžku a jeho tělo je připojeno na přístroje, asi by neřekl, že bude ještě někdy závodit, natož, že získá další olympijskou medaili.

lju TN.cz