NHL Zase v Evropě

Švédsko hostí NHL: První zápas vyhrála v prodloužení Ottawa!

Ottawa porazila Colorado
Ottawa porazila Colorado.

NHL se částečně přesunula na víkend do Evropy. Konkrétně švédský Stockholm hostí Colorado a Ottawu. V prvním ze dvou utkání porazili Senators svého soupeře 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól dal v čase 60:59 Mark Stone. Odveta je na programu už zítra.

NHL se vrátila po šesti letech zase do Evropy. Legendární hala Globen ve švédském Stockholmu má za sebou první ze dvou zápasů mezi Coloradem a Ottawou. Výběr těchto týmů není rozhodně náhodný. Tato hokejová show má přitáhnout diváky. A jak jinak to udělat, než díky domácím hvězdám, hrajícím nejprestižnější hokejovou soutěž světa.

V obou týmech je totiž hned několik Švédů. Dva z nich jsou dokonce kapitáni svých celků. Senátory vede obránce Erik Karlsson a Avalanche šéfuje útočník Gabriel Landeskog. Na první utkání přišlo téměř 13 500 tisíc diváků (kapacita pro hokejová utkání je 13 850).

Skóre otevřel v 9. minutě útočník Colorada Yakupov, který potrestal vyloučení Burrowse. O dvacet vteřin později však vyrovnal Fredrik Claesson. To byli diváci ve Švédsku v euforii. Vždyť tento čtyřiadvacetiletý obránce Ottawy je rodákem přímo ze Stockholmu. Po něm se trefil ještě spoluhráč Mark Stone.

V polovině utkání se podařilo stáhnout jednogólové manko Alexanderu Kerfootovi a bylo to 2:2. Ottawa šla zase do vedení ve 14. minutě druhé části, kdy skóroval Chris DiDomenico. Prodloužení si pak vynutil hvězdný Nathan MacKinnon. Jednička draftu 2013 vyrovnala na 3:3 ve 13. minutě třetí třetiny.

Tečku za pátečním utkáním dal Mark Stone. Ten v čase 00:59 ukončil prodloužení a svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Ottawy 4:3 nad Coloradem.

Odveta je na programu v hale Globen už zítra od 19:00. Znovu jde o ligové utkání NHL. Vy budete moci tentokrát živě sledovat ve stejný čas zápas New Yorku Rangers proti Edmontonu a to na stanici Nova Sport 1.

NHL se hrála v Evropě naposledy před šesti lety. To diváci na podzim 2011 viděli utkání ve Stockholmu, Helsinkách a Berlíně. Praha sledovala na vlastní oči NHL v roce 2010 a 2008. V prvním případě proti sobě hrály dva zápasy Tampa Bay a New York Rangers, před tím se v hlavním městě představil Boston a Phoenix.