Aktualizováno 22.4. 2017 17:18
Florbal IBF Falun vs. Växjö IBK

Švédské SUPERFINÁLE: Titul slaví Falun s Martinem Tokošem!

IBF Falun – Växjö IBK

Švédsko zná svého letošního florbalového mistra. Tím se po dnešním superfinále stal Falun s českým útočníkem Martinem Tokošem. I když to s Falunem dlouho nevypadalo dobře, nakonec dokázal otočit utkání proti Växjö na konečných 5:4.

IBF Falun se stal počtvrté v historii mistrem švédské Superligy. Titul slaví také jediný český zástupce v týmu Martin Tokoš, který už před dnešním superfinále oznámil, že to bude jeho poslední zápas za tento celek, a že věří ve zlaté rozloučení. To si opravdu splnil.

Na první branku se čekalo velmi dlouho. Skóre otevřel až v šestnácté minutě Jesper Sankell z Växjö a o pouhých 23 sekund šli hosté už do dvougólového vedení po brance Anderssona. Falun se však oklepal a do 26. minuty dokázal vyrovnat.

Martin Tokoš se zlatou medailí
Zdroj: TN.cz Martin Tokoš se zlatou medailí

Poté začala pasáž přetahované. Andersson druhým gólem v utkání znovu poslal Växjö do vedení. Falun ale opět dotáhl a postarala se o to jedna z největších klubových hvězd Galante Carlström. V čase 39:00 měl poprvé náskok Falun po druhém zásahu Adrianssona.

Drama však teprve začalo ve 44. minutě, kdy Växjö zase vyrovnalo. V čase 48:33 vidělo necelých třináct tisíc diváků v hale Globen rozhodující gól Falunu a jeho autorem nebyl nikdo jiný, než Galante Carlström. Český útočník Martin Tokoš zasáhl z pozice náhradníka do hry až na několik málo střídání ve třetí třetině, ale i on může se svým týmem slavit titul.

IBF Falun vs. Växjö Vipers 5:4

Góly a asistence: 22. Adriansson (Carlström), 26. Palmén (Hallén), 35. Carlström (Enström), 39. Adriansson (Johansson), 49. Carlström (Johansson) – 16. Sankell (Ahlroth V.), 16. Andersson (Kjellsson), 31. Andersson (Engel), 44. Jonsson (Andersson)