Florbal Extraligový titul

SUPERFINÁLE: Pražský Chodov obhájil titul, porazil Boleslav 3:1!

Florbal Chodov
Zdroj: ČTK

Florbalisté Chodova dokázali v Superfinále obhájit titul v Superlize mužů. V nejdůležitějším utkání sezony porazili Mladou Boleslav 3:1. V pražské O2 aréně sledovalo duel přes 11 tisíc diváků. V ženské kategorii pak nejvyšší českou soutěž vyhrály florbalistky Herbadent Praha. Ty přehrály Vítkovice 6:2.

Skóre se poprvé měnilo v sedmé minutě, kdy skóre otevřela hvězda Mladé Boleslavi Jiří Curney. Ten se pokoušel přihrávat, ale míček se odrazil od obráncovi nohy a Curney tím zaskočil Baráka. Jenže pak už úřadovali jen chodovští.

O dvě minuty později srovnával na 1:1 Martin Pražan a toto skóre platilo až do času 53:45. V tento okamžik poslal Chodov poprvé v zápase do vedení Tomáš Sýkora, který skvěle trefil ke vzdálenější tyči do protipohybu brankáře Bauera. V šedesáté minutě ještě korigoval gólem do prázdné brány na konečných 3:1 pro Chodov Patrik Dóža.

Titul v extralize žen ovládly hráčky Herbadent FK Jižní Město. Ty porazily v boji o cennou trofej florbalistky 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:2. Hattrickem zazářila Dominika Kubišová.