Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2017
VIDEO Dobré kamarádky

Suková o debl parťačce Novotné: Věřila jsem v léčbu, smrt byla šok!

Zdroj: TV Nova

Tenistka Jana Novotná zemřela. Zpráva, která na celém světě zasáhla spoustu lidí. Některé však podstatně víc, jelikož měli k wimbledonské vítězce zkrátka užší vztah. Vůbec nejblíže byla Novotné ze všech tenistek Helena Suková. Tyto dvě hráčky v ženské čtyřhře vybojovaly dvě stříbrné olympijské medaile.

Jak byste si přála, aby si svět Janu Novotnou pamatoval?


Určitě jako wimbledonskou šampionku. Věřím, že si jí lidé v České republice budou pamatovat jako svojí šampionku.

 


Jakou máte nejsilnější osobní vzpomínku na Janu?


My jsme spolu hrály dobře dlouho let. V paměti mám všechny ty společně získané tituly i dvě olympijské medaile. To zůstane v mých vzpomínkách.


Co pro ni tenis v životě znamenal?


Byl pro ni určitě hodně. Na to byste se museli asi zeptat jí, nebo někoho, kdo jí je úplně bližší. Myslím, že v dobách, kdy hrála, dělala pro tenis všechno. Podle mě ho sledovala až do dnešních dní. Tenis byl její život.

 


A co pro vás znamená to, že odešla?


Odešel hrozně mladý člověk. Jana je mladší, než jsem já. Vyrůstaly jsme trochu odlišně. Přeci jen je o tři roky mladší. Na okruh se dostala trochu později. Je to strašná ztráta mladého člověka. Já jsem samozřejmě věděla, že je nemocná, věděla jsem, že absolvovala operaci, chemoterapie a tak dále. Nicméně jsem věřila, že ta léčba pomáhá, a že je to na dobré cestě. Byl to pro mě šok, protože jsem si nepřipouštěla, že by to mohlo takhle dopadnout.

lju, Jan Velart TN.cz