Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2017
video nešťastný incident

Sudí po ráně od mladého tenisty. Oko mu zachránila až operace!

Denis Shapovalov
Zdroj: Profimedia

Zranění francouzského tenisového rozhodčího je vážnější, než se zdálo. Minulý víkend ho trefil míčkem do oka Kanaďan Denis Shapovalov v zápase Davisova poháru a teď přišla zpráva, že Arnaud Gabas musel na operaci.

Ten záběr obletěl svět. Byla to rána jako hrom, když naštvaný Kanaďan praštil vzteky do míčku. Nechtěl, ale přesto ublížil. Rozhodčího na umpiru trefil přímo do levého oka. V hale nastalo okamžitě hrobové ticho. Nikdo nevěděl co bude dál.
 

Bylo jasné, že tohle Denis Shapovalov přehnal. Rozhodčí i s oteklým okem ho okamžitě diskvalifikoval a Kanada zápas prohrála. Fanoušci v hledišti plakali. On dostal pokutu v přepočtu 180 tisíc korun.
 

" Strašně moc se stydím. Strašně moc se stydím," kál se tenista.

Ani tahle omluva mu ale moc nepomohla. Až teď se ukázalo, jak moc to bylo vážné. Oko zachránila rozhodčímu Gabasovi až operace ve Francii. Rentgen odhalil zlomenou očnici.
 

" Někteří tenisté se chovají šíleně. Věděl jsem, že Shapovalov je naštvaný, ale tohle už bylo přes čáru. Na druhou stranu ho to mrzelo a volal mi i druhý den," říkal po incidentu Gabas.

Je mu teprve sedmnáct. Loni vyhrál wimbledonskou juniorku, teď se chtěl ukázat mezi dospělými, ale vůbec to nezvládl.
 

"Potopil jsem svůj tým a hlavně rozhodčí mohl oslepnout," je si vědom mladík.
 

TN.cz

Diskuze

14.2. | 11:00 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
tata406---- jaka pak srracka? Zenska smeci trefi zenskou, kluk trefi chlapa odpalem, tak ted napis kde jsi soudruhu udelal ty chybu!!! Ja nikde, jsou to rovnocenne pohlavi co ja napsal.
14.2. | 08:39 Tony
3
Náhlasit nevhodný komentář
Podle jména je to vypatlanej Rus.To jso sportovci na "úrovni"Prasárny a doping.
14.2. | 06:22 tata406
-1
Náhlasit nevhodný komentář
jak vubec muzeš srovnavat ranu ženy a ranu muže... napsals sračku
13.2. | 21:31 allanaldik
4
Náhlasit nevhodný komentář
neni to tak dlouho co ve finale 4hry ceska dostala ranu na oko a mela 15min. naosetreni a bud dohraje nebo vzda byla dobra ze dohrala a taky mela praskly nadocncovy oblouk a tady s rozhodcim delaj cavyky.