Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.9. 2016 19:22
prostě bára pořád na to ještě má

Stylové loučení: Špotáková zakončila sezonu na bedně!

Barbora Špotáková
Zdroj: profimedia.cz
Barbora Špotáková

Oštěpařka Barbora Špotáková obsadila na závěrečném mítinku atletické Diamantové ligy v Bruselu druhé místo. Trojnásobná olympijská medailistka hodila pátým pokusem 63,78 metru, vítězná Lotyška Madara Palameikaová vylepšila hned v úvodní sérii národní rekord na 66,18.

V konečném pořadí disciplíny skončila světová rekordmanka Špotáková třetí. O prémii 40.000 dolarů pro celkovou vítězku oštěpu už v belgické metropoli bojovat nemohla, neboť na vedoucí Palameikaovou měla nedostižnou ztrátu. V minulosti Špotáková vyhrála seriál Diamantové ligy čtyřikrát.


"Dnes jsem na vítězství neměla, Palameika potvrdila svoji diamantovou suverenitu. Ukázalo se, že letošní sezona je pro mě sezonou pátých pokusů," uvedla v tiskové zprávě atletického svazu česká oštěpařka, kterou ve čtvrté sérii nakrátko odsunula z druhé pozice Američanka Kara Wingerová.


"Po olympiádě už moje úsilí k tomu, aby to šlo ještě dál, bylo složité, sezona byla dlouhá. Ale s ohledem na to, jak probíhal především začátek sezony, tak jsem celkově spokojená a druhé místo na finále Diamantové ligy je fajn. Teď už se těším na relaxaci a odpočinek," uvedla bronzová medailistka z Ria.


V Bruselu dnes bude korunováno ještě dalších 14 celkových vítězů Diamantové ligy. Na startu bude krátce po dvacáté hodině i překážkářka Zuzana Hejnová, o prémii 40.000 dolarů však ani ona usilovat nemůže, neboť letos v Diamantové lize závodí poprvé.


V minulém týdnu se po mítinku v Curychu radoval z celkového prvenství v disciplíně oštěpař Jakub Vadlejch.

čtk TN.cz