Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 6. 2017
od srdce se vším všudy

Stylové! Kapitán Turecka chytil novináře pod krkem a řekl že končí

Arda Turan
Zdroj: Profimedia
Arda Turan

Tak to byl odchod se vším všudy! Arda Turan oznámil, že jeho kariéra v reprezentaci skončila. Kapitán tureckého nároďáku sdělil své rozhodnutí veřejnosti týden poté, co pod krkem chytnul novináře, aby si s ním vyříkal kritiku ohledně finančních odměn.

Třicetiletý Turan se potkal s reportérem Bilalem Mesem při zpátečním letu z utkání v Makedonii a neskrýval, že sedmdesátiletého žurnalistu chytil pod krkem a křičel na něj.


Reportáž, kterou Mese zveřejnil se týkala sporu o výši odměn pro fotbalisty za turnaj Euro. Turan pak svůj postoj ještě zdůraznil na instagramu, kde se obul do lidí, kteří šíří lži, urážky a ignorují důstojnost a rodinné hodnoty.


Nakonec se ale ukázalo, že incident v letadle byl jeho poslední akcí v národním týmu. "Staly se špatné věci, ale lítost? Ne. Cítím se v pohodě,“ řekl Turan. „Mluvil jsem s naším trenérem i prezidentem federace a sdělil jim, že chci opustit národní tým. A proti Kosovu už nenastoupím," dodal.


„Mluvím jako člověk, který reprezentoval ve všech kategoriích a miluje svou zemi i dres, který oblékal. Moje reprezentační kariéra je u konce," řekl Arda Turan.


Bývalá hvězda Atlétika Madrid odehrála za Turecko 97 zápasů a nyní míří z Barcelony do Arsenalu.

ram TN.cz