Aktualizováno 5.5. 2017 13:41
Tenis Prague Open

Strýcová ve finále v Praze nebude! Nestačila na Barthelovou

Barbora Strýcová

Tenistka Barbora Strýcová i potřetí v sezoně skončila na turnaji WTA v semifinále. Na antuce v pražské Stromovce dobře začala utkání s německou kvalifikantkou Monou Barthelovou, ale prohrála 6:3, 2:6 a 3:6.

V sobotním finále J&T Banka Prague Open se přesto může Češka objevit. Postoupit zkusí Kristýna Plíškovou, která narazí na vítězku zápasu mezi Chorvatkou Anou Konjuhovou a Lotyškou Jelenou Ostapenkovou, který byl ve čtvrtek přerušen a bude se dohrávat dnes.

Ve finále čtyřhry si bývalá deblová světová jednička Květa Peschkeová společně s Němkou Lenou Grönefeldovou zahrají o titul proti nejvýše nasazenému páru Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká.

V chladu po nočním dešti měla Strýcová stejně jako ve čtvrtfinále rychlý nástup a za devět minut vedla 3:0. Bývalá 23. hráčka světa Barthelová (aktuálně 82. v žebříčku WTA) se po špatném úvodu rozehrála, ale první set získala domácí tenistka.

Od úvodu druhé sady se ale Strýcová trápila. Hodně chybovala, zatímco Němka skoro nekazila a dobře mixovala hru - hrála uvolněněji i rychle. Od stavu 2:3 ve druhém setu prohrála plzeňská rodačka pět her v řadě.

V rozhodujícím dějství jí kouč Tomáš Krupa na lavičce radil, že musí hrát aktivněji. "Ona ti nepomůže ničím. Nezkazí, hraje chytře a nepospíchá. Zkus vydržet a převzít aktivitu," nabádal Krupa, ale marně. Strýcové nešly ani smeče a voleje, čím dál víc ostře a nahlas komentovala své údery a nepříznivý vývoj. Její raketa se proletěla vzduchem i s ní hodila o antuku.

Bronzová olympijská medailistka ve čtyřhře a dvojnásobná vítězka Fed Cupu prohrávala ve třetí sadě 1:5. Za pomoci publika a bojovnosti snížila na 3:5. Při svém podání pak odvrátila první mečbol, při kterém se míček po úderu Barthelové zastavil o pásku, ale po druhém už zápas skončil.

Světová osmnáctka Strýcová letos prohrála v semifinále i v lednu v Sydney a nedávno v Bielu.