Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
nova sport galavečer ufc

Střet specialistů na knokauty! Odejde po svých Lewis nebo Hunt?

Galavečer UFC na Novém Zélandu
Zdroj: oficiální zdroj/ youtube.com
Témata:

Zítra je plánováno na Novém Zélendu zemětřesení. Buďme tak rádi, že Česká republika leží dostatečně daleko, jelikož v oktagonu na sebe narazí Derrick Lewis a Mark Hunt. Ti, kdo znají jejich styl a statistiky, tak vědí jedno, na body to rozhodně neskončí.

Těžké váhy byly vždy známé především svou ohromnou silou a schopností ukončit zápas během okamžiku. Během let se však poměry trochu změnily a zápasníci se i v této divizi více rozvinuly. Poté jsou tu však případy, jako je Derrick Lewis či Mark Hunt, které nedají na knokauty dopustit. Není tudíž těžké hádat jejich strategii a zřejmě i výsledek zápasu. Kdo ale zítra zvedne vítězně ruce?
 

Derrick Lewis to má nyní skvěle rozjeté. Od výhry nad naším Viktorem Peštou jej nebyl schopen nikdo zastavit. Během minulého roku se tak etabloval z prospektu na jednu z nejnebezpečnějších těžkých vah. Stejně děsivá je jeho bilance, jelikož z 18 výher jich 16 ukončil knokautem. Ruku v ruce s úspěchem jde i jeho věk, jelikož v 32 letech patří stále mezi mladší část jeho divize. Patrná je UFC strategie budování jeho jména, jelikož postupně dostává čím dál větší prostor a od zápasníka začínajícího na předzápasech je již po třetí v řadě hlavním tahákem večera, ale nutno dodat, že právem.
 

Na druhé straně oktagonu se mu postaví legenda nejen UFC, ale celkově bojových sportů. „Marko Hanto“, jak byl představován v Japonsku, se ve 43 letech blíží pomalu ke svému konci kariéry. Za poslední roky bojoval s úplnou elitou, ve většině případů bývalými šampiony. Markovy zápasy končí knokautem na jedné nebo druhé straně, což je dvousečná zbraň. Svůj pověstný úder stále má, ale otázkou zůstává, zda již nejsou zápasníci v top 10 nad jeho síly.

 

Domácí publikum požene Marka za vítězstvím, o tom není pochyb. Pokud by se ale měl určit favorit, byl by jím pravděpodobně Lewis díky svému progresu a stále se zlepšujících výkonech. Výhra nad legendou, jako je Mark Hunt, by mu navíc velmi přiblížila i šance k titulu, jelikož tolik výher v řadě nemá ani současný šampion.
 

Na programu se dále objeví veterán Dan Kelly, který se opět pokusí všem vyvrátit předsudky o tom, že do sterého železa ještě nepatří. Domácí fanoušky potěší i výstup talentovaného Dana Hookera a o zábavu se bez pochyby postará i poslední vítěz show The Ultimate Fighter, Tim Elliott.
 

Galavečer UFC Fight Night: Lewis vs. Hunt začíná zítra ve 4:00 na stanici NOVA Sport2. 

Lukáš Zduba TN.cz