Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 6. 2018
Fotbal Milovaný i nesnášený

Ronaldovi přináší střelecké štěstí bradka. Někteří se mu ale smějí!

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia / Twitter

Cristiana Ronalda zná snad i ten, kdo sotva rozezná hokej od fotbalu. Hvězdný Portugalec je zkrátka celebritou. Během své úspěšné kariéry se neprezentoval jen krásnými góly a pestrým soukromým životem, ale i mnoha účesy. Na právě probíhajícím mistrovství světa zvolil krátký sestřih a k tomu, jako novinku, si nechal narůst bradku. Podle některých mu přináší štěstí, jiní si z něj ale utahují.

Veřejnost se dělí na tři tábory. Ten první Ronalda miluje a považuje ho za vzor, druhý ho nesnáší a třetí ho neřeší. Ti, kteří mu fandí, prožívají krásné dny. Ronaldo na mistrovství světa září. Za dva zápasy dal čtyři góly – je tak jediným portugalským střelcem na šampionátu a jeho tým díky němu v obou zápasech bodoval (první remíza 3:3 se Španělskem, druhý Portugalsko vyhrálo 1:0 nad Marokem).

 

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Twitter

 

Ronaldova bradka má ale hlubší význam, než že má být jen novým stylem portugalského snajpra. Když dal Cristiano Ronaldo Španělům hattrick, bradku si hladil a ukazoval, že on je ten nejlepší. Podle mnohých narážel na to, že je lepší, než Messi…

 

 

Lionel Messi totiž před šampionátem natočil reklamní spot, na kterém pózoval s kozou. Reklama nese název GOAT. Goat je v překladu koza, ale tady je význam spotu trochu jiný. GOAT je v tomto případě totiž zkratka Greatest Of All Time, což je v překladu "Nejlepší všech dob". Podle Ronalda tím nejlepším z nejlepších však není Messi, ale právě sám Cristiano.

 

 

Ronaldo v posledním zápase na mistrovství světa proti Maroku rozhodl už ve čtvrté minutě a s 85 góly se stal nejlepším reprezentačním střelcem Evropy. Hvězdný útočník Realu Madrid překonal maďarskou legendu Ference Puskáse, více branek za národní tým než Ronaldo zaznamenal jen Íránec Alí Daeí.

 

Anketa

Kdo je podle vás lepší?

Hlasovalo 403 lidí.

lju TN.cz