Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.7. 2016 10:50
obavy kde skončí?

Strach vyhnal z Turecka i největší hvězdu! Teď chce do velkoklubu

Robin van Persie
Zdroj: Profimedia

Odliv fotbalistů z turecké fotbalové ligy nebere konce. Politická situace už vyhnala z tamních trávníků například Maria Gomeze, bojí se i Martin Škrtel. Na seznam "uprchlíků" nyní přibylo možná to největší jméno, které v turecké lize bylo.

Loni v létě ohlásilo vedení Fenerbahce Istanbul hvězdnou posilu. Žluto-modrý dres oblékla hvězda nizozemského fotbalu Robin van Persie a velká očekávání splnila. Nizozemský kanonýr nastřílel v jednatřiceti utkáních šestnáct branek. Žádnou další ale nejspíš nepřidá.
 

Jako řadu dalších fotbalistů působících v Turecku jej totiž vyhnala politická situace. Nepokoje, které se v zemi rozpoutaly po pokusu armády o státní převrat, už byly příčinou odchodu Maria Gomeze či velkých obav slovenského obránce Martina Šrktela, který přitom právě do Fenerbahce přestoupil teprve před pár dny.
 

Teď opouští Turecko i dvaatřicetiletý útočník a hledá si nové angažmá. A nekouká přitom zrovna do malých klubů. Kromě anglických Stoke a West Hamu projevil totiž zájem o angažmá ve slavné Barceloně. Na Nou Campu je ovšem v útoku velká konkurence, takže by na Van Persieho pravděpodobně zbyla role čtvrtého útočníka.


 

Zatím se však s žádným novým klubem nedohodl, a tak se chtě nechtě musel vrátit do Turecka, kde se zatím připravuje stále s Fenerbahce.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ostudné Euro: Vzteklý Ronaldo napadl reportéra a zničil mu výbavu

msl TN.cz

Diskuze

21.8. | 12:22 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
allanaldiku, ty bys tam zůstal a vůbec nevylézal kvůli riziku teroristických útoků? Každý soudný člověk v dnešní době chce mít muslimy od sebe co nejdál a nejlépe na jiném kontinentu!
22.7. | 12:10 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
Skrtel tam prestoupil ted nedavno a hned chce pryc? tak proc tam sel? preci fotbalisty nezatýkají.