Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2016 15:22
zpověď nebezpečné německo

Teror v Berlíně: Psal jsem Daridovi, jestli je v pořádku, říká Štochl

Vladimír Darida a Petr Štochl
Zdroj: Profimedia
Vladimír Darida a Petr Štochl

Německá bundesliga házené má před sebou vánoční svátky a i proto, že mají lidé volno, očekávají se plné haly. Jenže kdoví, zde se vůbec bude hrát. Pondělní teroristický útok na Vánoční trhy zaskočil i Petra Štochla, oporu místních Füchse Berlín.

Petr Štochl zrovna koukal na internetu na zprávy z domova a tak se o jízdě kamionu do davu na oblíbeném berlínském náměstí vlastně dozvěděl z českých zdrojů. "Hned jsem ale zjišťoval víc informací v německých médiích. A samozřejmě, se známými, co v Berlíně žijí, jsme se kontaktovali navzájem," vypráví o prvních chvílích nejistoty.

114

GALERIE: Na berlínských vánočních trzích najel kamion do davu lidí

Zdroj: Profimedia

Teror v Berlíně - 2

Hodnocení:

O tom, že Češi drží spolu i v Berlíně, svědčí jeho další slova. "Ještě včera dopoledne jsme byli na snídaní s Vláďou Daridou. Takže večer, jak se to stalo, jsem mu psal jestli je v pořádku," říká.


Německo je díky otevřeným hranicím a vstřícnému přístupu k uprchlíkům co se terorismu týče, nebezpečným místem. Po Wurzburgu a Ansbachu se jedná o třetí útok na německém území. Tentokrát největší a jako zkopírovaný z tragédie v Nice. "Samozřejmě celou situaci okolo terorismu vnímám, nicméně, vždy když se to dotýká přímo vašeho okolí či města, tak si uvědomujete, že to fakt není jen v televizi. Najednou tušíte, že se to může týkat i vás, vaší rodiny. Ten pocit není vůbec příjemný," říká plzeňský rodák.

Petr Štochl
Zdroj: Profimedia Petr Štochl

"Vánoční trh, centrum Berlína. Tohle místo, kde se to stalo, je poměrně naším častým cílem, je to kousek od zoologické zahrady. Nebyl jsem tam, ale znám to tam a byla tam obava, že tam někdo známý bude. Naštěstí se to se nepotvrdilo," oddechl si český házenkář.


Ve středu čeká "Lišky" duel s Göppingenem a devítitisícová aréna by za normálních okolností byla plná. Petr Štochl ale tuší, že v ochromeném městě se nikomu jen tak ven chtít nebude.

Kamion najel na berlínských vánočních trzích do lidí
Zdroj: ČTK, APTN

"Máme arénu pro 9 tisíc lidí diváků a kolem vánoc to bývá vždy dost zaplněné. Bylo by možná vyprodáno, otázka je, zda lidi budou chtít přijít. Ne každý se teď bude chtít účastnit akcí, kde se shromažďuje velké množství lidí," vypráví Štochl.


I Německo je totiž ve pohotovosti. Kromě házené se ve středu se mají hrát bundesligové zápasy ve fotbale. "Bezpečnostní opatření se zvýšila už při minulých událostech. Jaká budou nyní, při zítřejším zápase a zda se vůbec bude konat, ještě nevíme. V Německu se bezpečnost bere velmi vážně, myslím si že se k nějakým krokům přistoupí," tuší český házenkář.

ram TN.cz