video velké vášně

Rusové si stěžují, vadil jim pískot: "Bylo to jako v osmašedesátém!"

Hymna po utkání ČR - Rusko
Zdroj: YouTube.com

Čtvrtfinálové utkání mistrovství světa hokejistek do osmnácti let vyvolalo velké vášně. České hráčky se vzpamatovávají z tvrdých útoků Rusek, z tábora soupeře zase zní stížnosti na české fanoušky. Co Rusům vadí?

Utkání mezi českými a ruskými hokejistkami mělo divoký závěr. Minutu a půl před koncem třetí třetiny se rozpoutala bitka, která vyvrcholila tvrdým útokem ruské kapitánky na už ležící Natálii Mlýnkovou. Ta spolu s Klárou Hymlárovou, která doplatila na zákrok jiné ruské hráčky, utkání nedohrála.

Incident po svém "odměnili" čeští fanoušci přítomní na stadionu v Přerově. Po utkání totiž vypískali hymnu vítězného ruského týmu, jenž porazil Češky 2:0 a postoupil do boje o medaile.

A stížnost ženou vysoko. Dle vyjádření výkonného ředitele tamní hokejové federace Kurbatova podali stížnost organizátorům mistrovství světa.

"Vše závisí na politické situaci. To samé jsme viděli v roce 1968 po událostech v Československu a na olympiádě v Lake Placid 1980," narážel viceprezident Ruské hokejové federace Majorov pro gazeta.ru na situaci po invazi do Československa v prvním případě a na sovětskou invazi do Afghánistáno v případě druhém.