Aktualizováno 10.6. 2016 18:11
tenis atp stuttgart

Štěpánka zastavil až Kohlschreiber. Federer už překonal Lendla

Radek Štěpánek

Úspěšný turnaj ve Stuttgartu skončil pro Radka Štěpánka až ve čtvrtfinále. V něm českého tenistu ve dvou setech vyřadil Němec Kohlschreiber. Vyhrál i Roger Federer, který se díky vítězství definitivně v historické statistice odpoutal od Ivana Lendla.

Štěpánek zažil úspěšný turnaj. Dokázal totiž projít z kvalifikace až do čtvrtfinále, přičemž z cesty odstranil i druhého nasazeného Marina Čiliče.

Ve čtvrtfinále se mu postavil Němec Philipp Kohlschreiber a o osudu první sady rozhodl jediný brejk, který získal Štěpánkův soupeř. Český tenista naopak své dvě možnosti k zisku protivníkova podání využít nedokázal a Kohlschreiber nakonec vyhrál první sadu 6:4. Podobně to pak vypadalo i v setu druhém, který německý hráč vyhrál v poměru 7:5 a prošel do semifinále.

V něm je i Roger Federer, který si dvěma vítěznými tie breaky nad Florianem Mayerem připsal na okruhu ATP výhru s pořadovým číslem 1072, čímž se na druhém místě historického pořadí odpoutal od Ivana Lendla. Statistice stále neohroženě kraluje Jimmy Connors, jehož sbírka výher čítá 1256.