Aktualizováno 6.7. 2017 10:45
blog Názory expertů

Štěpán Sokol: Vyřazení Kvitové? Hlavu vzhůru! Asi se to dalo čekat

Štěpán Sokol
Zdroj: TN.cz

Tímhle titulkem nemyslím to, že jsem Petře ve Wimbledonu nevěřil, naopak. Držel jsem jí palce a přál si, aby prošla co možná nejdál. Ale když se nad tím člověk zamyslí zpětně, asi se dalo něco podobného skutečně čekat.

 Jen bylo otázkou, kdy to přijde. Že už ve druhém kole jejího nejoblíbenějšího turnaje, to je samozřejmě škoda, ale zpět k jádru věci.
 

Asi každý, kdo sportuje, nebo někdy sportoval, ví, jak pracné je udržet si výkonnost na nějaké úrovni a je logické, že když na
nějaký čas vynecháte, musí se to někde projevit. A to je přesně Petry případ. V prosinci přepadení, pár měsíců úplně bez sportu, pak postupný návrat, ale na 100% zátěž to stále nebylo a tělo si tyhle věci pamatuje.
 

To, že to vyšlo na French Open, byl malý zázrak. Větší pak přišel v Birminghamu. Co tam Petra dokázala, klobouk dolů...
 

Ale asi nešlo úplně předpokládat, že je 100% zpět. Nejde být nějaký čas bez sportu, vypadnout z formy a pak do toho všeho naskočit na první dobrou. Jeden turnaj tělo vydrží, možná i dva, ale pak vám z ničeho nic prostě dojde. Protože jedete "na dluh".
 

A to se asi dalo čekat, že to musí přijít. A taky přišlo. Ve druhém kole. Všichni si přáli víc, bylo by to samozřejmě fajn, ale i v sebelepším autě vám může dojít benzín, když delší dobu nejedete natankovat. Věřím, že Petra v budoucnu Wimbledon ještě vyhraje. A že to nevyšlo letos? Nevadí, aspoň je tu větší šance třeba pro Karolínu Plíškovou.


A Petra si i tak zaslouží obdiv. To, co dokázala od prosince, je skutečně malý zázrak. Takže Petro díky! A ať se daří.

TN.cz