Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2017 07:53
novasport tohle nikdo nechtěl

Start NBA zastínilo děsivé zranění. Obhájce titulu senzačně prohrál!

Gordon Hayward
Zdroj: Profimedia
Gordon Hayward

Basketbalová NBA se dočkala startu nové sezony. První zápas ale přinesl i jeden hororový okamžik. Sezona možná už po necelých 7 minutách skončila pro Gordona Haywarda z Bostonu, který utrpěl ošklivé zranění kotníku.

Hayward se stal po sedmi letech v Utahu novou posilou Celtics. Jenže premiéra v novém dresu pro něj skončila smolně. Sice stihl dát jeden koš, ale ještě v první čtvrtině se po souboji s LeBronem Jamesem zhroutil na palubovku. Jeho kotník se pak otočil do podivného úhlu, že spoluhráči i protihráči zůstali v šoku a chytali se hlavy.

Gordon Hayward
Zdroj: Profimedia Gordon Hayward

Lékaři zasahovali okamžitě a Haywarda odnesli nejprve do šatny domácího Clevelandu a nakonec putoval do nemocnice. Zlomený kotník budou basketbalistovi operovat v průběhu středy.


Zápas, který zastínila nepříjemná událost nakonec vyhrál Cleveland 102:99 a hlavní podíl na tom měl LeBron James, který zaznamenal 29 bodů, 16 doskoků a 9 nahrávek.


Senzací skončil zápas Golden State s Houstonem. Obhájci trofeje ztratili skvěle rozehraný zápas v poslední čtvrtině. Týmu Rockets vedle tradiční opory Jamese Hardena výborně zahráli i hráči z lavičky.


Cleveland – Boston 102:99
James 29, Love 15, Rose 14 – Brown 25, Irving 22, Tatum 14

Golden State - Houston 121:122
Young, 23, Curry 22, Durant 20 - Harden 27, Gordon 24, Tucker 20

ram TN.cz