Aktualizováno 26.2. 2018 20:09
povedené městečko

Staromák by záviděl. Ve Vrchlabí vítali medailisty, z města jsou čtyři!

Zdroj: TV Nova

Nejen Staroměstské náměstí v Praze, ale také krkonošské Vrchlabí slavilo v pondělí s olympijskými medailisty z Koreje. V malém městečku se narodili hned čtyři! Michal Krčmář, Eva Samková, Veronika Vítková a Karolína Erbanová!

Slavnost se uskutečnila na vrchlabském náměstí T.G. Masaryka, a Vrchlabáci jsou opravdu hrdí na to, že jejich rodáci byli na olympiádě tolik úspěšní. A i přes to, že byla opravdu velká zima, si slavnostní přivítání olympioniků nenechali ujít nejenom zdejší rodáci. Do Vrchlabí se sjeli lidé z okolí, někteří vážili cestu dokonce z Brna nebo z Prahy. 

Milé přivítání neminulo stříbrného biatlonistu Michala Krčmáře ani bronzovou snowboardkrosařku Evu Samkovou či bronzovou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou, která se z olympiády vrátila v pondělí odpoledne a domů dorazila až za tmy. Přesto stihla autogramiádu, kterou město uspořádalo v prostorách Vrchlabského zámku.


Jedinou, která nestihla setkání s lidmi z města, byla Veronika Vítková, objevila se ale běžkyně na lyžích Karolína Grohová.
Na Vrchlabí prostě Česká republika musí být po korejské olympiádě opravdu hrdá.

ram TN.cz