Aktualizováno 4.7. 2017 14:31
Ze soukromí Odstěhuje se?

Stane se Jágr Američanem? Mohl by jím být už za pět let!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

O budoucnosti Jaromíra Jágra stále není jasno. I když si většina lidí myslela, že si zahraje minimálně ještě jednu sezonu v NHL, může být nakonec všechno jinak. Alespoň jednu věc má legendární osmašedesátka jistou. Obdržela zelenou kartu v USA, díky které si může už do pěti let zažádat o americké občanství.

Díky zelené kartě víza už řešit nemusí a má v podstatě všechny výhody, jako americký občan. Pokud by Jágr chtěl samotné občanství, může o něj díky zelené kartě zažádat do pěti let. Stěhovat se do USA však jen tak nebude. Neodejde minimálně do doby, dokud se bude starat o své rodiče. "Dokud budou naživu, budu žít v Česku," nechal se už několikrát slyšet Jágr. 

 

 

Jágrovi je 45 let, ale s hokejem končit ještě nehodlá. Otázkou je, kde bude pokračovat, jelikož kluby v NHL plní své rozpočty i místa na soupiskách. Může se stát, že se nakonec bude v rámci hokejového angažmá stěhovat do Evropy, možná i do Asie. Mluví se totiž i o možnosti, že by nejslavnější český hokejista posílil čínský Kunlun Red Star, který hraje ruskou KHL. 


Co nasvědčuje tomu, že Jágr bude v budoucnu žít v Americe?


• V Česku si nepostavil nikdy dům.
• V Americe je zvyklý, strávil tam většinu svého života.
• Jeho přítelkyně Veronika by jistě raději žila za velkou louží.

lju TN.cz