Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2018
fotbal V čem je problém?

Stanciu do Sparty? Jednání se zadrhla, agentka však věří dál

Nicolae Stanciu
Zdroj: Profimedia

Podle belgických médií sice měl být rumunský fotbalista Nicolae Stanciu už touto dobou hráčem Sparty, tak snadné to však nebude. Zádrhel je prý v procentech z případného budoucího prodeje talentované hvězdy.

Je jasné, že pokud Stanciu do Prahy skutečně přestoupí, půjde o suverénně nejnákladnější ligový transfer v historii. A tomu také odpovídají těžkosti, které rokování o příchodu čtyřiadvacetiletého fotbalisty provázejí. 

Zatímco s hráčem je Sparta už dlouho na všem domluvená, najít společnou řeč s jeho zaměstnavatelem - bruselským Anderlechtem - se stále nedaří. Podle Stanciuovi sličné agentky Anamarie Prodanové je překážkou požadavek belgického celku, aby finančně těžil z případného dalšího přestupu rumunského klenotu.


"Ale já zůstávám optimistkou. Jsem v Praze a s představiteli Sparty vedu intenzivní jednání. Tenhle přestup dotáhneme do konce," uvedla pro DigiSport.ro Prodavanová, podle níž Stanciu odmítl vábení ze Spojených arabských emirátů i tři konkrétní nabídky z Turecka.

Mluví se o tom, že Sparta by za vytouženou posilu do středu pole byla ochotna zaplatit až 130 milionů korun. Anderlechtu je to ale pořád málo. Předloni v létě totiž za Stanciua vysázel rumunské FCSB milionů 250...

 

fre TN.cz