Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 16:38
biatlon chyběl kousek

Štafeta bere "brambory"! České holky skončily na MS těsně čtvrté

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

České biatlonistky skončily ve štafetovém závodě na mistrovství světa na čtvrtém místě. Ze zlata se radují Němky, za nimi skončily Ukrajinky a Francouzky. Gabrielu Koukalovou a spol. dělilo od cenného kovu necelých šest sekund.

Česká štafeta biatlonistek ve složení Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Gabriela Koukalová skončila na mistrovství světa v Hochfilzenu na čtvrtém místě. Vyhrály skvěle běžící Němky, jejichž finišmanka Laura Dahlmeierová získala na šampionátu už čtvrté zlato. Druhé místo obsadily díky výborné střelbě Ukrajinky, třetí dojela štafeta Francie.
 

Trojnásobná medailistka z letošního šampionátu Koukalová na posledním úseku bojovala o medaili, ale zhruba 500 metrů před cílem ji dvě soupeřky předjely a česká hvězda už v závěru do boje o cenný kov nezasáhla. České čtveřici chybělo na zlato 14 sekund, na medaili šest.
 

Oproti vysokým teplotám a sluníčku v uplynulých dvou dnech tentokrát v Hochfilzenu sněžilo a podmínky na trati se rapidně změnily. Vydařenou premiéru si odbyla Jislová, a i když začala běžecky pomaleji, nepotřebovala ani na jedné střelbě žádný náhradní náboj. Puskarčíkové předala osmá.
 

Druhá členka českého týmu sice musela vleže dobíjet, ale díky rychlé střelbě se udržela v desítce. Puskarčíková jela ve skupině šesti závodnic, ale i když jednou dobíjela i vestoje, poskočila v pořadí a na stupně vítězů měla v tu chvíli ztrátu deseti sekund.
 

Na předávku pak přijela pátá, manko na medaili snížila na šest sekund. Těžký sníh dával biatlonistkám zabrat.
 

Vítková hned od začátku jela o stupně vítězů, ale kritické chvilky si prožila na obou střelnicích, na nichž musela dvakrát dobíjet. Zvládla to a udržela kontakt s medailovou pozicí, byť po položce vestoje něco času ztratila. K předávce přijela ve skupině čtyř štafet pátá.
 

Koukalová nepatří mezi nejrychlejší střelkyně, což znamenalo na ležce ztrátu, třebaže nedobíjela. Na poslední položce Dahlmeierová dvakrát chybovala a náskok ztratila, ale vedení udržela. O dvě medaile tak v tu chvíli jely čtyři štafety včetně Koukalové.
 

Ta ze střelnice odjela druhá, ale v zádech si v těsném závěsu vezla Francii a Ukrajinu. V závěru už na jejich nástup nestačila.

ČTK TN.cz