Aktualizováno 7.6. 2016 10:24
nové skutečnosti smrtelná nehoda

Stačilo pár metrů a Salom mohl žít! Proč došlo k osudné nehodě?

Zdroj: Sky news

Kdyby začal brzdit o pár metrů dřív, pravděpodobně by se nyní mohl chystat na další závod. Motocyklový jezdec Luis Salom ale při tréninku na Velkou cenu Katalánska udělal drobnou chybu, která ho stála život. Co se vlastně na trati přesně stalo? Stáj talentovaného Španěla zveřejnila data ze smrtelné nehody.

Jestli je někde okruh Catalunya opravdu nebezpečný, pak je to místo před zatáčkou číslo 12. V tomto místě je na trati nerovnost, o které jezdci dobře věděli. A věděl to i Salom. V úvodních kolech tréninku kategorie Moto2 projel tento úsek s uvolněnou brzdou, pak ale udělal chybu, která se mu stala osudnou.

Při dalším kole začal s brzdným manévrem o devět metrů později, na nerovnosti měl brzdu zataženou. Salom ztratil kontrolu nad svým strojem a po pádu do svého motocyklu ve vysoké rychlosti u ochranné bariéry tvrdě narazil, což mělo tragické následky.

16

Zdroj: facebook.com

Luis Salom - 2

Hodnocení:

Talentovaného závodníka sice z trati okamžitě vrtulník převezl do nemocnice, ovšem už bylo pozdě. Salom těžkým zraněním podlehl. Bylo mu pouhých čtyřiadvacet.

Sympatický jezdec debutoval v seriálu mistrovství světa v roce 2009 v kategorii 125 ccm. Na stupních vítězů skončil v 25 závodech, včetně devíti vítězství v mistrovství Moto3. Jeden triumf měl i z Brna. Postupně přešel do kategorie Moto2 a měl před sebou slibnou budoucnost. Letos dojel druhý v Kataru.