Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 7. 2017
Smutný den Poslední rozloučení

Srdcervoucí záběry: Malý Bradley měl pohřeb. Loučily se s ním davy!

Bradley
Zdroj: Profimedia

S napětím jste sledovali, jak to dopadne a drželi jste nemocnému Bradleymu Lowerymu palce. Šestiletý fanoušek Sunderlandu však nakonec rakovině podlehl 7. července. Včera měl tento hrdina pohřeb, kterého se zúčastnily stovky lidí včetně Jermaina Defoea, fotbalisty, kterého chlapec označoval za svého nejlepšího kamaráda.

Fotbal byl pro Bradleyho všechno, zapomínal u něj na nepříjemnou léčbu a kluby Premier League posílaly příspěvky na léčbu. Ač fandil Sunderlandu, měl dveře otevřené všude.


 
Největší kamarád byl s Jermainem Defoem, který ho často navštěvoval v nemocnici a samozřejmě věnoval dres i spoustu suvenýrů milovaného klubu. Ten se zúčastnil i pátečního pohřbu a byl velmi zdrcený.

 

Jermain Defoe
Zdroj: Profimedia Jermain Defoe na pohřbu Bradleyho

 

Malému Bradleymu bylo v roce 2013 diagnostikováno nádorové onemocnění neuroblastom. Tomu před týdnem podlehl. Jeho příběh obletěl svět a tak není divu, že se s ním přišly rozloučit stovky lidí. Rivalita všech šla stranou. Mimo fanoušků Sunderlandu byli v průvodu také příznivci jiných anglických celků.

 

 

"Můj statečný chlapec odešel s anděly, v maminčině a tátově obětí, obklopený rodinou," napsala na účet Bradleyho nadace maminka.

lju TN.cz