Publikováno 14. 4. 2017
Hokej Oslavy pokračují

Gratulace do Vsetína? Od Jaškina z NHL, z celých Čech i Slovenska!

Dmitrij Jaškin
Zdroj: Profimedia / facebook

Euforie, skvělá nálada a oslavy neberou konce. To probíhá od včerejška ve Vsetíně, kde tradiční hokejový klub pomalu vstává ze dna. Podařilo se mu postoupit do druhé nejvyšší soutěže a to bedlivě sledoval i Dmitrij Jaškin. Současně hráč St. Louis Blues v NHL a vsetínský odchovanec, který na Twitteru vyjádřil svou radost z úspěchu valašského celku.

Tisíce fanoušků na Vsetínsku slaví postup ze třetí do druhé ligy. Radost z tohoto úspěchu však má i hokejista Dmitrij Jaškin, který na Lapači vyrůstal. "Na Vsetíně vychovániiiii Vsetiiiiiinu věrni !!!!! Gratulace ogari," napsal Jaškin na svůj Twitter. Právě jeho otec byl jedním ze strůjců šesti extraligových titulů.

 

Alexej Jaškin
Zdroj: Profimedia

 

Oslavy pokračují i dnes. "Ve dvě před radniců! Teďka v sobotu proběhne rozlúčení s hráčama před kulturákem a radniců. Přiďte všeci. Bude sa slavit. Jídlo a pití je zajištěné. Těšíme sa na Vás. Podepsaný celý Vsetín," uvádí admin na facebookovém profilu Vsetína. A takhle se hokejisté radovali včera po utkání s Jabloncem, který vyhráli 7:3 a kdy už bylo o postupu jasno.

 

 

Týmu fandili lidé z celé republiky. "Ať se vám daří, zdraví fanoušek z Děčína. Gratulace z Prahy. Gratulace k postupu z Karlových Varů. Velká gratulace z Litvajzu. Gratulace z Olomouce," psali lidé do facebookové diskuze klubu. Našli se nejen příznivci z Čech, ale i za hranicemi, především ze Slovenska.

 

 

Vsetín naposledy vyhrál extraligu v sezoně 2000/2001 (to byl v týmu třeba Jiří Dopita, Jiří Hudler, Petr Vampola, Jan Srdínko nebo Radim Tesařík). Jenže poté šel k tým ke dnu. Po sezoně 2006/2007 na rok úplně zanikl. Od ročníku 2008/2009 následovala druholigová éra a od nadcházející sezony budou vsetínští hrát první ligu. Kdo ví, jestli se Valaši nenavrátí zpátky mezi českou elitu.

 

lju TN.cz