Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2012 17:07

Záhrobská vyhodila trenéra, má už plné zuby mizerných výsledků

Česká lyžařka Šárka Záhrobská oznámila v sobotu po závěrečném závodu sezony v rakouském Schladmingu konec spolupráce s trenérem Pavlem Šťastným.

Šťastnému skončila touto sezonou smlouva se Šárkou Záhrobskou a k jejímu obnovení už nedojde. "Jméno nového trenéra není známo, ale protože Šárka plánuje závodit ještě tři sezóny, až do mistrovství světa v roce 2015, je a bude jeho finálnímu výběru věnována mimořádná pozornost," uvedl Karel Tejkal z agentury, která Záhrobskou zastupuje.
 
Marketingovou agenturou lyžařky zůstává i nadále Česká sportovní. "Máme platnou smlouvu, která je na celý olympijský cyklus, tedy až do olympijských her v Soči. Její konstrukce myslí na úspěchy i neúspěchy, tak proč o ni u mistryně světa diskutovat?“ dodal Tejkal.
 
Sedmadvacetiletá Záhrobská, majitelka zlaté, stříbrné a bronzové medaile ze světových šampionátů 2005, 2007 a 2009, bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru a vítězka dvou závodů Světového poháru dosáhla převážné většiny svých úspěchů pod vedením svého otce Petra Záhrobského, s nimž se trenérsky rozešla na jaře 2009.
 
Následující sezonu absolvovala pod vedením svého kondičního trenéra a přítele Antonína Stracha a dosáhla v ní na olympijský bronz. Po Vancouveru angažovala Pavla Šťastného, bývalého trenéra Olgy Charvátové, jako hlavního kouče, její výsledky však od té doby začaly upadat.
 
V sezoně 2006/2007 skončila Záhrobská v celkové klasifikaci Světového poháru devátá, ve slalomu třetí. V roce 2009 jí patřila celková dvanáctá pozice, ve slalomu skončila druhá. V následujících letech klesla ve své nejsilnější disciplíně na pátou, desátou až letošní pětadvacátou příčku, obří slalom a kombinaci přestala jezdit.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Ve Světovém poháru stála Záhrobská devětkrát na pódiu, naposledy však v listopadu 2009, kdy vyhrála slalom v Aspenu.

Mediafax