Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.4. 2011 20:25

Záhrobská: Chci, aby mě otec přestal atakovat. A ať to všechno skončí!

Šárka Záhrobská
Zdroj: Mediafax

Sjezdařka Šárka Záhrobská neobvinila svého otce ze stalkingu ani na něj nepodala jinou žalobu, pouze požaduje vrácení peněz, které získala na prémiích a které její otec neoprávněně vybral. Zároveň doufá, že se celý spor co nejrychleji uklidní.

"Není mi vůbec příjemné, že musím řešit takové věci, když se vrátím ze soustředění domů, a měla bych odpočívat. Ale jsem ráda, že jsem našla odvahu prezentovat tyto věci na veřejnosti. Doufám, že to co nejdřív skončí, abych mohla myslet na trénink a přípravu. Ideální konec toho všeho se bude samozřejmě těžko hledat. Já bych chtěla, abych přestala být atakována od svého otce jakýmikoli zprávami a měla konečně klid," prohlásila Záhrobská, která nedávno o svém konfliktu s otcem poskytla obsáhlý rozhovor magazínu deníku MFDnes, v němž mimo jiné viní otce z přílišné tvrdosti, až ničení jejího zdraví.
 

Podívejte se na reportáž ze Sportovních novin.

Kontakt s otcem absolutně neudržuje
 

Šestadvacetiletá Záhrobská, která se před dvěma lety rozešla s otcem jako trenérem a dnes s ním nyní neudržuje kontakt ani jako s blízkým příbuzným, se chtěla vyjádřit k nejnovějším výrokům svého otce. Ten se ohradil z nařčení ze stalkingu a oznámil, že sám naopak dostával výhrůžky. Prohlásil také, že je právem jeho dcery podat na něj žalobu. V únoru po mistrovství světa, kde bývalá mistryně světa skončila ve slalomu dvanáctá, jí přes média poněkud nevybíravě radil, aby se zbavila svých dvou nejbližších spolupracovníků - kouče Pavla Šťastného a kondičního trenéra Antonína Stracha, který je jejím partnerem.

Šárka Záhrobská
Zdroj: Mediafax

Žalob pro Záhrobskému je několik
 

"Šárka nikdy nepodala proti svému otci žádnou žalobu, ze stalkingu ho neobvinila ona ani nikdo z jejího týmu," uvedl na tiskové konferenci mluvčí České sportovní, která Šárku Záhrobskou zastupuje. Trestní oznámení pro vydírání však na svého manžela podala její matka Jiřina Záhrobská. Lyžařka předložila kopii šeku, vystaveného na její jméno 25. listopadu 2007 pořadateli závodů v Calgary, který však její otec 27. prosince 2007 vybral, a také kopii trestního oznámení, které podala Jiřína Záhrobská.
 

Antonín Strach přiznal: Záhrobskému jsem psal a vyhrožoval mu
 

K záležitosti se vyjádřil i Antonín Strach, který je od roku 2006 kondičním trenérem Šárky Záhrobské a postupně se stal jejím životním partnerem. Záhrobský ho obvinil, že mu posílá výhružné zprávy. "Přiznávám, dvě esemesky jsem mu poslal, vyplynulo to ze situace. Šárce i její mamince chodily útočné zprávy ze skrytého čísla, bylo to v době olympiády ve Vancouveru, ten tlak na ně byl enormní. Panu Záhrobskému jsem poslal dvě podepsané esemeky, ať toho nechá. Ano, vyhrožoval jsem mu, ale neměl jsem jinou možnost. Možná to byl zoufalý pokus o napravení situace, ale zafungovalo to, a já se za to nestydím. Po mé intervenci byl chvíli klid," prohlásil Strach.

Petr Záhrobský
Zdroj: Mediafax

"Tohle není žádný boj, tahle kauza nemá vítěze. Je to smutný lidský příběh otce a dcery. To, co se teď děje, jsou jen dozvuky, probíhá to už dlouhou dobu. Já sám jsem z toho unavený a neumím si ani představit, jak moc musí být unavená Šárka. Ta psychická zátěž je obrovská," prohlásil Antoním Strach. Záhrobský v neděli zveřejnil jednu z textových zpráv, které dostal. "Jestli přijde ještě jedna anonymní SMS, tak spustím strašnou kampaň proti tobě, dám do toho veškerou energii, všechny kontakty a peníze. Jsi nemocný chudák. Ber to jako výstrahu," citoval Záhrobský.
 

Záhrobská našla odvahu a vystoupila veřejně
 

Strach se vyjádřil i ke své rodinné situaci a k názoru, že Šárku využívá ke svému prospěchu. "Jsem v rozvodovém řízení, mám dospělá dvojčata a šestiletého syna," přiznal. "Šárka není mým zdrojem příjmů, mám firmu, která mě živí," uvedl.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Záhrobská dodala, že impulsů, proč v médiích veřejně vystoupila proti svému otci, bylo několik. "Přepadení mojí maminky během léta, to, jak se sezona vyvíjela, i ta jeho reakce po mistrovství světa," připomněla Záhrobská fakt, že jí otec radil, aby své trenéry vzala hůl a vyhnala je. Sama ještě předtím prohlásila, že si zhluboka oddychla, že už s otcem nemusí spolupracovat.

Mediafax