Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 11. 2014
co se stalo? bude to jiná sezona

Záhada okolo Soukalové. Proč krásná Gábina nebude na startu?

Gabriela Soukalová
Zdroj: isifa.com
Gabriela Soukalová

Smíšenou štafetou odstartuje v neděli v Östersundu nový ročník Světového poháru biatlonistů. Češi, kteří loni tento závod na úvod zimy vyhráli, nastoupí tentokrát v obměněném složení a bez loni fenomenální Gabriely Soukalové!

Na první úsek v 15:30 vyrazí jako vždy Veronika Vítková, ale pak pojede Eva Puskarčíková místo Gabriely Soukalové, mužskou dvojici vytvoří Michal Šlesingr a finišman Ondřej Moravec.


Ze stříbrného kvarteta z olympijských her v Soči vypadl vedle Soukalové, která měla před startem sezony zdravotní problémy, také Jaroslav Soukup. "Dali jsme přednost závodníkům s vyšší aktuální formou. Náš tým nestojí na jednotlivcích a jsem přesvědčen, že to opět potvrdíme," řekl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.


Češi po úspěšném olympijském cyklu udělali změny v realizačních týmech. Rybář je šéftrenérem, muže vede Marek Lejsek a koučem žen je místo Jindřicha Šikoly bývalý reprezentant Zdeněk Vítek. "Něco se změnilo, tak budeme čekat, jak to dopadne," řekl Rybář. "Budeme rádi, když ukážeme, co jsme natrénovali," prohlásil Vítek.


V minulém Světovém poháru zářila Soukalová. Celkově skončila čtvrtá, ale před letošním ročníkem brala dvakrát antibiotika a necítí se ideálně. "Moje forma není kdovíjaká, spíš žádná, takže ten začátek nebude nic moc," řekla s tím, že sezona bude odpočinková. "Už jsem se s tím vnitřně smířila. Když na to člověk má a věří si, tak to je jiné, ale já jsem strašně unavená. Nechci být zklamaná, že jezdím špatně."
 

Českým biatlonistům se ve smíšené štafetě daří. Před rokem v Östersundu v rámci Světového poháru nenašli přemožitele, v Soči vybojovali na OH stříbro a bronzoví skončili loni v únoru na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

ram, čtk TN.cz