Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 2. 2014
VIDEO odlet na ZOH

Vlajkonoška Strachová odletěla do Soči. Sní o medaili!

Zdroj: Nova.cz

Jedna z největších hvězd české výpravy lyžařka Šárka Strachová dnes odletěla do dějiště her se snem, aby se s olympiádou rozloučila ziskem medaile. Obhájkyni bronzu z Vancouveru by k tomu měl pomoci i trénink v Rakousku, kam odcestuje v průběhu her mezi superkombinací a slalomem.

"Nedá se dopředu říct, s jakým umístěním budu spokojená. Můj sen je přijet zpět s medailí. Pro to se snažíme dělat maximum," řekla Strachová novinářům těsně před odletem do Soči.


 

Věří, že to není zcela nereálný sen, jelikož cítí, že po zdravotních problémech z minulých let přichází forma. "Když to srovnám se závody na přelomu roku, tak se cítím mnohem lépe. Forma stoupá, tak doufám, že bude ještě gradovat," prohlásila specialistka na slalom.

 

V nabírání formy jí pomáhá i růstový hormon, který od začátku roku bere. Její nádorem poškozená hypofýza, operovaná v roce 2012, ho totiž nedokáže produkovat. "Hodnoty pomalu stoupají. Ještě nejsou ideální, ale jsem mnohem méně unavená. Začíná to fungovat. Může mi to pomoci i psychologicky. Každá drobnost se hodí," dodala Strachová.

 

Formu potvrdilo i deváté místo z posledního slalomu Světového poháru v Kranjské Goře. "S umístěním jsem spokojená, protože jsem to zvládla i na těžkých podmínkách, které mi dříve neseděly. Každopádně bych to deváté místo ale nedávala do souvislosti s olympiádou. V Soči to bude úplně jiný závod. Navíc se slalom pojede až za tři týdny," připomněla Strachová.

 

 

Nyní se plně soustředí na superkombinaci, která se uskuteční 10. února. "Chtěla bych dobře zajet kombinační sjezd. Pak si budu moci vyzkoušet sjezdovku i pro slalom," připomněla Strachová, která před čtyřmi lety ve Vancouveru byla v kombinaci sedmá.

 

Po kombinaci plánuje Strachová Soči na týden opustit a zamířit do Rakouska, jelikož v dějišti olympiády nebudou pro trénink volné sjezdovky. "Už jsem podobný postup zvolila v Turíně a plánovali jsme to i ve Vancouveru, ale tam se kvůli počasí měnil program a museli jsme zůstat. Teď věřím, že to počasí dovolí a 11. února pojedeme do Rakouska a vrátíme se až na slalom," popsala plán.

 

Ještě před samotnými závody ji čeká několik povinností včetně role vlajkonošky při pátečním slavnostním zahájení. "Těším se moc. Je to velká pocta a navíc pro mě i dvojitá premiéra. Nejen že ponesu vlajku, ale i na zahájení jsme nikdy nebyla. Je to moje třetí a zároveň poslední olympiáda, tak to mám se vším všudy," řekla Strachová.

 

O nesení vlajky dostávala rady od sportovního ředitele ČOV Martina Doktora, který byl vlajkonošem na letních hrách 2000 v Sydney. "Říkal mi, že to není zas až tak těžké. Zvládli to jiní sportovci přede mnou, tak to snad také zvládnu. Určitě to bude velký zážitek a doufám, že k tomu přidám i sportovní zážitky," dodala.

 

Navíc bude v Soči usilovat o zvolení do Komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. "Velké kampaně neplánuji, to ani nejde. Pokud se mě sportovci budou chtít na něco zeptat, tak jsem jim plně k dispozici. Poznají mě podle speciálního odznaku, kteří kandidáti nosí. O kandidaturu se jinak můžu zasloužit jen dobrými výsledky," dodala.
 

ČTK