Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2014 12:01
JAKÝ JE JEJICH STAV?

Nehoda reprezentantek: Otevřená zlomenina dcery Andrey Verešové

Juniorské lyžařky
Zdroj: ski.com/Tomáš Bank/Isifa

České juniorské reprezentantky Josefína Volopichová a Zuzana Zemková jely před čtrnácti dny se svým trenérem Filipem Švodroněm na soustředění, když se proti nim vyřítilo auto. Nehoda nedopadla dobře a mladé lyžařky skončily s otevřenou zlomeninou a zlomeným obratlem. Jak na tom momentálně jsou, prozradil Aleš Krýzl, předseda úseku Alpských lyžařů.

Vážná autonehoda se přihodila v sobotu 18. října 2014 blízko italského města Bruneck. Transporter s českými juniorskými reprezentantkami Josefínou Volopichovou, Zuzkou Zemkovou na palubě a s trenérem Filipem Švodroněm za volantem přejížděl z ledovce Stubai na juniorské reprezentační soustředění na Mölltal, když se musel vyhnout vozidlu, které se vyřítilo v protisměru.

 

Trenér strhl řízení ze silnice a auto bylo na odpis. Děvčata bohužel utrpěla poměrně vážná zranění. Josefína Volopichová, která je nevlastní dcerou modelky Andrey Verešové, utrpěla dvojitou otevřenou zlomeninu ruky a Zuzana Zemková měla zlomený dvanáctý obratel.

 

A jak jsou na tom české reprezentantky nyní? "Josefíně se to prý dobře hojí, ale má tam hodně šroubů. Zuzka je po operaci, takže by to mělo být zafixované. Je pozitivní, že může rehabilitovat, takže svalstvo tolik neochabne. Operativní řešení je určitě lepší než konzervativní léčba. Ale osobně jsem s nimi nemluvil, mám zprostředkované informace," uvedl Aleš Krýzl, předseda úseku Alpských lyžařů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co vám uniklo o víkendu: Verešová v sexy kampani a nehoda Švandové

VIDEO: Pád na podpatcích a zamotání do šatů. Trapasu na přehlídce se nevyhnula ani hvězdná Verešová

Vyhněte se úrazům při zimních radovánkách
Na lyže s nemocným srdcem? Jen v dobré kondici
Závodní sportování je pěkná dřina ZPOVĚĎ ZÁVODNÍ LYŽAŘKY

TN.cz