Aktualizováno 29.12. 2011 15:18

Švýcaři opanovali sjezd v Bormiu. Vyhrál Defago před Kühnem

Švýcar Didier Defago vyhrál ve čtvrtek sjezd Světového poháru alpských lyžařů v italském Bormiu před svým krajanem Patrickem Küngem a Rakušanem Klausem Kröllem. Závodu se nezúčastnil žádný z českých reprezentantů.

Čtyřiatřicetiletý olympijský šampion z Vancouveru slavil vítězství v čase 2:01,81 a v cíli byl o 29 setin rychleji než Küng. Triumf v SP si připsal na konto po téměř dvou letech, když minulou sezonu musel vynechat kvůli zranění kolena.

Naposledy vyhrál v lednu roku 2009 slavný Hahnenkamm. Celkem má na kontě čtyři vítězné závody v prestižním seriálu.
Z nejlepšího umístění v SP v kariéře se radoval sedmadvacetiletý Küng, jenž byl dosud na pódiu jen jednou, a to na třetím stupínku v březnovém sjezdu v německém Garmisch-Partenkirchenu.

Naopak zklamáním skončil závod pro Krölla, který byl díky výsledkům v trénincích horkým favoritem na vítězství. Za Defagem zaostal o 42 setin vteřiny.

Do čela průběžného hodnocení sjezdu Světového poháru se díky pátému místu posunul Američan Bode Miller, do čela celkového pořadí se po šesté příčce vrátil zkušený Nor Aksel Lund Svindal.

SP Bormio (It.) - sjezd:
1. Defago (Švýc.) 2:01,81, 2. Küng (Švýc.) +0,29, 3. Kröll (Rak.) +0,42, 4. Guay (Kan.) +0,64, 5. Miller (USA) +0,78, 6. Svindal (Nor.) +0,93, 7. Clarey (Fr.) +1,04, 8. Cuche (Švýc.) +1,16, 9. Reichelt (Rak.) a Paris (It.) +1,23.