Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2011

Sprint dvojic vyhráli Norky a Švédové. Češi skončili v semifinále

Norky Maiken Caspersenová Fallaová a Mari Eideová a Švédové Jesper Modin a Teodor Peterson vyhráli v neděli v Düsseldorfu týmové sprinty volnou technikou v rámci Světového poháru v běhu na lyžích.

Eva Nývltová s Karolínou Grohovou skončily v semifinále a obsadily dvacáté místo. Do finále nepostoupila ani žádná z českých mužských dvojic, Dušan Kožíšek s Janem Bartoněm obsadili 18. místo, Aleš Razým a Daniel Máka skončili dvaadvacátí.
 
Papírově lepší z obou českých dvojic, do níž trenér Václav Korunka nominoval dva své nejrychlejší sprintery ze sobotního individuálního závodu, doplatila na pád Dušana Kožíška před cílem semifinále.
 
"Stejně jako v minulých dvou letech se potvrdilo, že nám to v Düsseldorfu nesedí. Lepí se nám tu na paty trochu víc smůly. Navíc Dan si zlomil hůlku, ale od této dvojce jsem zázraky nečekal, zatímco od Honzy a Dušana trochu ano," přiznal Korunka pro webové stránky Svazu lyžařů ČR.
 
"Přede mnou spadl Kazachstánec, snažil jsem se ho ještě objet, ale pak popadali další dva, a už to prostě nešlo. Kdybych býval dojel, možná by to na postup bylo. Ale fyzicky se cítím v pohodě, což je hlavní. Potřebuju se rozzávodit, potrénovat a snad už se nám povede příští víkend v Davosu nebo pak už určitě v Rogle formu doladit,“ uvedl Dušan Kožíšek.
 
Světový pohár pokračuje příští týden ve švýcarském Davosu, kde jsou na programu jak závody na 15 a 30 kilometrů volnou technikou, tak znovu sprinty jednotlivců.
 
SP Düsseldorf (Něm.) - sprint dvojic:
Muži (6 x 1,7 km volně): 1. Švédsko I (Modin, Peterson) 18:22,7, 2- Rusko I (Krjukov, Pětuchov) 18:22,9, 3. Norsko I (Goldberg, Hattestad) 18:23,4, 4. Finsko I 18:23,6, 5. Kanada 18:26,7, .... 18. ČR I (BARTOŇ, KOŽÍŠEK), 22. ČR II (RAZÝM, MÁKA) vypadli v semifinále.
 
Ženy (6 x 0,9 km volně): 1. Norsko I (Eideová, Fallaová) 9:57,0, 2. USA I (Björnsenová, Randallová) 9:58,6, 3. Rusko I (Korostelevová, Matvějevová) 9:59,1, 4. Švýcarsko 9:59,6, 5. Finsko I 9:59,7, ... 20. ČR (NÝVLTOVÁ, GROHOVÁ) vypadly v semifinále.

Mediafax