Publikováno 2. 1. 2011

Slovinka Majdičová vyhrála klasický sprint v rámci Tour de Ski

Petra Majdičová
Zdroj: oficiální zdroj

Slovinka Petra Majdičová vyhrála v neděli v německém Oberstdorfu klasický sprint, třetí etapu Tour de Ski.

Druhá skončila vedoucí závodnice seriálu Justyna Kowalczyková, třetí doběhla Astrid Jacobsenová z Norska, Eva Nývltová vypadla ve čtvrtfinále a obsadila osmnácté místo.

Nývltová dojela ve své čtvrtfinálové rozjížďce čtvrtá, když ji předčily Finka Saarinenová, Italka Genuinová a Kateřina Smutná reprezentující Rakousko. Česká lyžařka ztratila na Saarinenovou 3,2 vteřiny. Druhá Češka Ivana Janečková nepostoupila z kvalifikace.

Majdičová ve finále brzy setřásla všechny soupeřky a dojela si pro jasné vítězství. Slovinka procházela závodem suverénně, vyhrála kvalifikaci, čtvrtfinále, semifinále i finále a v pořadí Tour de Ski se posunula na druhé místo za Kowalczykovou.

Tour de Ski - Oberstdorf (Něm), sprint (1,2 km klasicky): 1. Majdičová (Slovin.), 2. Kowalczyková (Pol.), 3. Jacobsenová (Nor.), 4. Procházková (SR), 5. Ivanovová (Rus.), 6. Saarinenová (Fin.), 7. Östbergová (Nor.), 8. Longaová (It.), 9. Genuinová (It.), 10. Nacumiová (Jap.), ... 18. NÝVLTOVÁ, 52. JANEČKOVÁ (obě ČR).